« на головну 05.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  НЕ ЗМАРНУВАТИ ШАНСУ
НЕ ЗМАРНУВАТИ ШАНСУ Українська економіка та бізнес з 1 січня увійшли до зони вільної торгівлі з країнами Європейського Союзу, відтак – стали частиною одного з найбільших у світі ринків товарів і послуг. Наша держа­ва взяла на себе відповідальне зобов’язання – грати за правилами внутрішнього ринку ЄС, тобто дотримуватися певних технічних стандартів, санітарних та фітосанітарних вимог, забезпечити про­зорість державних закупівель та чесної конкуренції, захист прав інтелектуальної власності. Водночас Україна отримує стимули підвищити рівень конкурентоспроможності вітчизняної продукції, підняти свої послуги та сервіс на вищий рівень. Чи скористається наша економіка перевагами європейського ринку? Над цим разом з експертами розмірковують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  ЕКОНОМ-РЕЖИМ ПО-УКРАЇНСЬКИ
ЕКОНОМ-РЕЖИМ ПО-УКРАЇНСЬКИ Разом з ухваленням бюджету і чергових змін до Податкового кодексу напередодні минулого року депутати з подачі Кабмі­ну проголосували ще за один документ. Законопроект № 3628 має непримітну назву – «Про внесення змін у деякі законодав­чі акти України». Однак саме цей норматив вносить зміни до 38 законодавчих актів, позбавляючи пільг багатьох громадян. Йдеться про малозабезпечені й низькооплачувані категорії на­селення. Відтак розмови про підвищення соціальних стандартів – чергові декларації від влади. «Профспілкові вісті» з’ясували, по кому найбільше вдарять урядові новації.
 
Тема номера
  СТАРІ СХЕМИ НОВОГО БЮДЖЕТУ
СТАРІ СХЕМИ НОВОГО БЮДЖЕТУ Державний бюджет року, що розпочався, парламент ухва­лював наосліп – у напівсонному стані після четвертої ранку 25 грудня. Експерти одразу охрестили документ «плодом комп­ромісу різних політичних сил». Разом із бюджетом парламент ухвалив зміни до Податкового кодексу та запровадив низку обмежень на соціальні видатки. Відтак істотно збільшується податкове навантаження як на бізнес, так і на доходи фізичних осіб, а от соціальні видатки – скорочуються. Замість цього зростають видатки на утримання чиновників та реверсивного апарату. Загалом нас знову очі­кує черговий рік «реформ», бо ухвалений бюджет базується на старих схемах – обіцянках змін, які влада не планує здій­снювати. І цей аргумент «Профспілковим вістям» не вдається спростувати.
 
Тема номера
  ВСТУПАЮЧИ У РІК НОВИЙ, НЕ ПОЛИШАЙ НАДІЮ
ВСТУПАЮЧИ У РІК НОВИЙ, НЕ ПОЛИШАЙ НАДІЮ Через тиждень Україна вступає у новий 2016 рік – третій рік після Революції Гідності. З відчуттям, що зміни все ж таки від­булися. Наше суспільство вже ніколи не буде таким, як до лис­топада 2013 року. З надіями, що ці зміни буде закріплено. Тим часом рік нинішній залишає чимало сумнівів. Реформи відбува­ються недостатньо швидко й радикально. Ми сподівалися, що буде менше корупції та запрацює правосуддя. Ми жили у надії на швидкий рух до Європи, однак… Наші уявлення про Україну стали іншими. З’явилося розуміння, що колишньою вона вже не буде. А якою вона є і якою мусить бути? «Профспілкові вісті» залучили до аналізу впливових аналітиків.
 
Тема номера
  ЧИ МОЖЛИВЕ ЖИТТЯ БЕЗ ЖЕКів?
ЧИ МОЖЛИВЕ ЖИТТЯ БЕЗ ЖЕКів? Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» діє впродовж чотирьох місяців, однак інструментів його реалізації громадяни досі не знають. Загальної ейфорії закон не викликав, бо надто багато кри­тичних зауважень з’явилося після його ухвалення. Єдине, що тішить, – монополію ЖЕКів має бути зруйновано. Та чи не ви­являться мешканці заручниками керуючих, які виставлятимуть плату за житлово-комунальні послуги на власний розсуд? Чи має на меті закон якісно змінити стан помешкань та підвищити відповідальність власників квартир за свої будинки? «Проф­спілкові вісті» долучилися до актуальної теми.
 
Тема номера
  УСІМ МИРОМ НА ПОРЯТУНОК ПЛАНЕТИ
УСІМ МИРОМ НА ПОРЯТУНОК ПЛАНЕТИ Нарешті людство збагнуло, яку загрозу становить на­шому спільному дому глобальне потепління. Делегації майже двохсот країн під час Конференції ООН із про­блем глобальних змін клімату спрямовують свої зусилля на розв’язання цієї невідкладної проблеми. На порядку денному саміту – питання про ухвалення нового до­кумента, який прийде на зміну Кіотському протоколу. З урахуванням політичних аспектів перемовини про­суваються повільно, однак усі чекають бодай якогось компромісу. З-поміж усіх результатів саміту «Профспіл­кові вісті» цікавить позиція України в цьому питанні.
 
Тема номера
  СПРАВЖНІЙ ЗАХИСТ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
СПРАВЖНІЙ ЗАХИСТ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ Ні для кого не секрет, що Україна перебуває у гли­бокій фінансовій кризі. Інфляція, безробіття, псевдореформи не обі­йшли стороною навіть профспілки. Посаду юриста або спеціаліста з охорони праці може собі дозволити не кожна профспілка. Епоха масо­вої невиплати заробітної плати, тотального скоро­чення робочих місць ви­магає негайного юри­дичного втручання, з яким один штатний профспілковий юрист упоратися не в змозі.
 
Тема номера
  НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС: ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ ЧИ ТРУДОВЕ
НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС: ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ ЧИ ТРУДОВЕ 5 листопада Верховна Рада схвалила в першому читанні нову редакцію Трудового кодексу України. На переконання більшості депутатів, кодекс покликаний привести законо­давство України в трудовій сфері до європейських стан­дартів та реалій сьогодення. Опоненти мають діаметрально протилежну думку: документ написаний під диктовку і на замовлення представників великого капіталу. Тож існує загроза обмеження прав людей праці та нівелювання ролі профспілок. Пересічні українці допоки до кінця не збагну­ли, що відбулося насправді: змінили обкладинку чи зміст Трудового кодексу? Про це – на шпальтах нашого видання.
 
Тема номера
  УКРАЇНА СТАЛА ГОЛОВНИМ ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЗЛИДАРЕМ
УКРАЇНА СТАЛА ГОЛОВНИМ ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЗЛИДАРЕМ Швейцарський банк визнав Україну найбіднішою країною в Європі. Таких висновків дійшли експерти Credit Suisse, порівнявши статки пересічних дорослих громадян різних держав Єв­ропи. Антирейтинг очолила наша країна, після Білорусі та Молдови. Втім, українцям до таких сумних рекордів не зви­кати. Минулоріч унаслідок падіння економіки ми мали най­гірший у світі показник ВВП.
 
Тема номера
  СЕЗОННЕ ПАДІННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ
СЕЗОННЕ ПАДІННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ Ініціатива уряду підвищити соціальні виплати призвела не до покращення життя українців, а до нового стрибка цін на найнеобхідніші товари і продукти. Якщо виплати підвищи­ли на 13%, то харчі вже у жовтні подорожчали на 20–25%. Це означає, що населення економитиме на їжі. Хоча за останній рік наші співвітчизники дійшли до такого рівня економії, що при черговому подорожчанні вони зможуть дозволити собі тільки хліб та крупи, а рибу, м’ясо і навіть овочі вважатимуть делікатесами. До яких психологічних меж можуть підвищуватися ціни, «Профспілкові вісті» з’ясовували, посилаючись на оцінки експертів.
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання