« на головну 04.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Росли собі ялиноньки
Росли собі ялиноньки Такої рекордної кількості нереалізо­ваних живих сосен і ялинок напере­додні 2014 року Україна ще не знала. Практично у всіх великих містах, надто у столиці, залишилися гори но­ворічних красунь. Кияни навіть ви­значили найбільше кладовище хвой­них дерев у одному з районів столи­ці. Серед купи зрубаних ялинок тра­плялися навіть унікальні карпатські блакитні. Сосни і ялини викидали ці­лими причепами з мосту на смітник або просто лишали на торговельних майданчиках чи стихійних ринках. Чому ж цього року марно загинуло стільки хвойних? До аналізу ситуації долучилися «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Чергова хвиля великого переселення
Чергова хвиля великого переселення Українці масово залишають Україну. Впродовж минулого року кількість емігрантів зросла у 2,5 раза, або на 157% порівняно з 2012 роком. Про це повідомляє Державна служба статистики Украї­ни. Згідно з повідомленням, громадянство інших країн отримали 18700 українців. Причому йдеться лише про офіційну статистику. А вона досить не­втішна. Песимістичними є і прогнози ООН щодо України загалом. Відділ економічних та соціаль­них досліджень цієї організації прогнозує скоро­чення населення в нашій державі до 33 млн уже 2050 року. Українські експерти називають інші дані – 36 млн, але також не приховують свого за­непокоєння через потужну хвилю великого пере­селення наших співвітчизників до чужих країн.
 
Тема номера
  Ринок праці 2014 року: проблеми, перспективи, сподівання
Ринок праці 2014 року: проблеми, перспективи, сподівання Що рік прийдешній нам готує? Зокрема, що очікує на тих, хто працює, але планує змінити роботу, і тих, хто має намір нарешті знайти місце праці? Тим часом на ринку зайнятості помітні перші ознаки потепління. Це означає, що криза, нехай і повільно, аніж хотілося б, але відступає. Мінімальна заробітна і середня зарплати поступово зростають. Не виключено, що укра­їнські роботодавці готові до перезавантаження ринку праці: кожен у своїй сфері і в національних масштабах загалом. Відтак втратити нагоду розпочати омріяну кар’єру – просто невигідно. Як до неї підступитися, втриматися та ще й піднятися по її щаблях, як досяг­ти успіху в 2014 році разом із фахівцями розміркову­ють «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Іди з миром, 2013-й!
Іди з миром, 2013-й! Новий рік – це не лише улюблене свято, на яке чекають і дорослі, й малеча. Це певна межа, підбиття підсумків, аналіз проблем: що про­гледіли, на що забракло сил і можливостей? І зазвичай окреслення орієнтирів на рік при­йдешній. Сподівання, що наступний рік буде більш успішним. Що українці, нарешті, визна­чаться, з ким із партнерів – європейськими чи російськими – їм буде надійніше та комфорт­ніше. А ще – надії, що в майбутньому році ми остаточно звільнимось від наслідків кризи. І що процвітання держави не за горами. Коли Україна заявить про себе як про реального, потужного регіонального лідера, гравця не лише європейського, а й світового масштабу.
 
Тема номера
  Благодійність – внесок у майбутнє України
Благодійність – внесок у майбутнє України Що таке благодійність? Мабуть, внутрішнє прагнення творити добро. От і зараз небайду­жі зносять на Євромайдан продукти, теплий одяг, гроші. Всім миром підтримують мітин­гувальників. Одна подружня пара, яка скла­дала гроші на «чорний день», віддала свої кревні 10 тисяч гривень на потреби майдану. Може, ці люди не до кінця розуміють сенс по­няття «благодійність», однак потреба творити добро перемогла решту бажань. Натомість до­брочинність – це не тільки допомога нужден­ним, сиротам чи пожертви на операцію, а й внесок у майбутнє держави. Це фактично ін­вестиція в інтелектуально-духовний потенці­ал країни. Бо жодна влада не в змозі заповни­ти всі ніші в суспільстві та розв’язати геть усі соціальні проблеми співгромадян.
 
Тема номера
  Світ очима українських інвалідів
Світ очима українських інвалідів День, коли держава зазвичай згадує про свої обов’язки перед людьми з особливими потребами, а це 3 грудня, на тлі нинішніх революційних подій пройшов практично непомітно. Ясна річ, відпові­дальні особи відзвітували про досягнення у цій сфері, наділивши інвалідів черговою порцією обі­цянок про покращення їхньої долі. Самі ж люди з обмеженими можливостями стверджують, що їм від можновладців та держави потрібні не подарун­ки до цього «свята» чи «урочисті вечері», а зовсім інше – можливість почуватися рівноправними чле­нами суспільства. Бо від того, як останнє ставить­ся до тих, кому важко подбати про себе, залежить рівень його цивілізованості. Тож наскільки ми циві­лізовані в цьому світі?
 
Тема номера
  Рішучий протест проти силового розгону мирного зібрання
Рішучий протест проти силового розгону мирного зібрання Федерація професійних спілок України завжди виступала за свободу об’єднання та право безперешкодних мирних зборів, тож Президія ФПУ висловила рішучий протест проти силового розгону мирного зібрання громадян України вночі 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності в м. Києві.
 
Тема номера
  Соціальні стандарти: потроху, але підвищуються
Соціальні стандарти: потроху, але підвищуються Соціальні гарантії – надзвичайно болюче питан­ня. Поліпшення якості надання послуг соціальної підтримки населенню відбувається повільніше, аніж хотілося б. Міністр соціальної політики На­талія Королевська налаштована оптимістично: вона вважає, що у цій царині помітні зрушення, адже розпочався процес стандартизації соціаль­них послуг. Від ефективності цього процесу зале­жатиме підвищення якості надання соціальних послуг. Та головне – коли можна очікувати на по­зитивні результати, адже економічна ситуація у світі погіршується і темпи розвитку вітчизняної економіки уповільнюються. «Профспілкові вісті» долучилися до вивчення цієї проблеми.
 
Тема номера
  Україна і світ проти дискримінації
Україна і світ проти дискримінації 21–22 листопада в Києві відбулася Національ­на конференція «Подолання дискримінації в оголошеннях про вакансії: нинішня ситуація та передовий досвід країн Європи». Це був спільний захід Міжнародної організації праці та Міністерства соціальної політики України. Виявилося, що ця тема болюча й актуальна не лише для України, а й для європейських кра­їн. Будь-кому можна відмовити в працевла­штуванні: через стать, вік, релігію, національ­ність, інвалідність або ВІЛ-статус. Наскільки гостро постала ця проблема в світі і як її на­магаються вирішити в Європі й Україні, дізна­валися «ПВ».
 
Тема номера
  Угода про асоціацію з ЄС: плюси і мінуси
Угода про асоціацію з ЄС: плюси і мінуси До саміту ЄСу Вільнюсі, де Україна має підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, зали­шається трохи більше тижня. Про європейську інте­грацію України говорять давно, переважно політики, економісти, політологи тощо. Для пересічних грома­дян ця тема поки що вкрай непрозора. Більшість на­ших співвітчизників навіть плутає Угоду про асоціа­цію із членством в Європейському Союзі. Тим часом пересічні українці воліють знати напевне, що змі­ниться для кожного із них після 28 листопада, якщо Угоду про асоціацію таки підпишуть. Які вигоди ма­тиме держава загалом і що доведеться зробити, аби не виявитися в європейському домі падчеркою? Що на практиці означатиме наближення України до по­літичних та економічних стандартів Європи?
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання