« на головну 05.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Реформування ЖКГ: реалії та перспективи
Реформування ЖКГ: реалії та перспективи Більше 20 років ми говоримо про реформу складної га­лузі житлово-комунального господарства, ухвалюємо рішення, намагаємося змінити ситуацію на краще, але справа йде дуже повільно. Держава робить несміливі спроби перетворень, суспільство, по суті, не бере учас­ті в цьому процесі. Відтак галузь ще більше занепадає. Рік у рік технічний стан систем забезпечення ЖКГ по­гіршується, підготовка до кожного осінньо-зимового періоду проходить все важче. Україна – єдина держава в Європі, де підприємства галузі перебувають в аварій­ному стані, і ніхто навіть приблизно не уявляє, як про­вести модернізацію обладнання, аби вийти на елемен­тарну формулу зберігання енергії. Чому не вдається змінити систему ЖКГ та системно її реформувати? Над цим питанням розмірковують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Оцінювання квартир стане «золотим»
Оцінювання квартир стане «золотим» В Україні запроваджують нові правила купівлі – прода­жу нерухомості. Так, із 1 листопада нерухомість мають оцінювати за новими правилами. Відтепер фахівці корис­туватимуться спеціальною й надзвичайно вартісною комп’ютерною програмою. Передбачається, що документ про вартість майна, необхідний для його продажу, придбання чи дарування, можна буде отримати лише у сертифікованих спеціалістів, які пройшли відповідне навчання в установах, що співпрацюють із Фондом державного майна. Міністерство юстиції запевняє, що нові правила оцінювання запроваджено виключно для зручності громадян. Тоді чому ж громадяни приголомшені нововведенням?
 
Тема номера
  Борги із зарплати наближаються до мільярда
Борги із зарплати наближаються до мільярда До затримок із отриманням чесно зароблених гро­шей українці, схоже, звикли. 970 млн грн становить загальна сума зарплатних боргів в Україні. А в жов­тні не змогли вчасно отримати пенсії та соціальну допомогу найбільш уразливі верстви населення. Хтось мовчки зносить такі незручності, більшість – ремствують, чимало й таких, хто підбурює народ негайно йти на Київ, під стіни Кабміну, до Адміні­страції Президента і вимагати порядку. Або, при­наймні, пояснень, хто, де й чому не дає зарплати працівникам. Цими питаннями переймались і «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Люди та люки
Люди та люки Крадіжка каналізаційних люків – одна з болючих проблем усіх міст України, байдуже – великих чи малих. Унаслідок «рейдів» мисливців за металобрухтом, які викрадають кришки люків, залиша­ються провали, що надзвичайно небез­печні для пішоходів та автомобілістів. Почасту саме відсутність кришки стає причиною нещасного випадку, а то й трагедії. Нещодавній випадок у Львові з дворічним Дмитриком, який упав у зяю­чий отвір каналізаційного люка й заги­нув, збурив громадськість. «Профспіл­кові вісті» з’ясовували, чи до снаги ко­мунальникам побороти це зло.
 
Тема номера
  Чи позбудемось філософії бідності?
Чи позбудемось філософії бідності? Близько 7 млн українців живуть за межею бідності. Це дані Державного комітету статистики за ли­пень 2013 року. І між іншим, це 16,3% усього насе­лення країни. Хоча експерти по-різному оцінюють масштаби бідності, посилаючись на різноманітні методи підрахунків, Україна стабільно очолює рей­тинги найбідніших країн. Напередодні Міжнарод­ного дня боротьби з бідністю, що відзначається 17 жовтня, «Профспілкові вісті» аналізували причи­ни злиденного життя наших співгромадян. А та­кож чому одні програми, спрямовані на подолання цього ганебного явища, дієві, а інші – ні.
 
Тема номера
  За лаштунками фармацевтичної галузі
За лаштунками фармацевтичної галузі Несподівано холодна осінь 2013 року запам’ятається українцям надовго. Коли не можна зігрітися ані вдома, ані на роботі, ані в школі, а тим паче – на вулиці. Відтак унаслідок переохолодження дають про себе знати не­жить, кашель, гострі респіраторні захворюван­ня. Тож люди поспішають до аптек за рятівними пігулками. Що на них чекатиме там цього разу? Чи здивують черговими сюрпризами представ­ники фармацевтичної галузі? Це намагалися з’ясувати «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Кроки на шляху до соціальної справедливості
Кроки на шляху до соціальної справедливості 7 жовтня профспілковий рух відзначатиме Всесвітній день дій за гідну працю. Цей день надає унікальну можливість профспілкам підтримати за­гальну програму Міжнародної організації праці «Гідна праця для всіх», що ухвалена ще 1999 року і залишається актуальною й донині. Тож буде чудо­ва нагода підбити підсумки зробленого й узгодити спільні кроки в переорієнтуванні діяльності проф­спілок відповідно до вимог ХХІ століття.
 
Тема номера
  Шістдесят з плюсом
Шістдесят з плюсом У перший день жовтня в усьому світі вшановують людей літнього віку. Цього дня зазвичай ведуть мову не лише про допомогу людям пенсійного віку та захист їхніх прав, а й про роль молодого покоління у цьому питанні. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими й милосердними до найпо­важнішої частини суспільства. Це також привід замислитися про подальшу долю людства, його культуру, взаємозв’язок поколінь. Бо в усі часи ак­туальним лишається принцип: як ми опікуємося (або не опікуємося) нашими дідусями й бабусями, батьками та матерями, так завтра наші діти й ону­ки поставляться до нас. Тож є нагода поговорити не про минуле, а про майбутнє нації.
 
Тема номера
  Добро, засвідчене нотаріально
Добро, засвідчене нотаріально Кабмін зареєстрував у Верховній Раді зміни до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні органі­зації». Одна з новацій – обов’язкове нотаріальне посвід­чення договорів про доброчинні пожертви коштів на суму, що перевищує 850 грн. Саме ця обставина збурила як благодійні фонди, так і громадськість загалом. Пред­ставники понад 40 доброчинних організацій звернулися з відкритим листом до Президента, Прем’єр-міністра та Мін’юсту з проханням не допустити зазначених змін, бо це, на їх переконання, створить нові суперечності між українським законодавством та міжнародними стандар­тами, гальмуватиме розвиток благодійності в країні.
 
Тема номера
  Гуманітарна допомога: міфи і реальність
Гуманітарна допомога: міфи і реальність Проблема надходження в Україну гуманітарної допомоги потребує нагального вирішення. Про це говорять і ті, хто цю допомогу нашим громадянам надсилає, тобто закордонні благодійники, і ті, хто її потребує всередині країни. Всі одностайні у думці, що гуманітарний блок украй забюрократи­зований. Адже ліквідація міжвідомчого органу, який надавав товарам статус гуманітарної допо­моги, більше зашкодила, аніж дала користі. Про те, що сповільнює проходження гуманітарки через кордон, розмірковують «Профспілкові вісті».
 

Сторінки: « 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання