« на головну 19.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Дев’ять місяців за новим законом
Дев’ять місяців за новим законом 1 січня цього року набрав чинності новий Закон «Про зайнятість населення». Фахівці стверджують, що в цілому документ нова­торський і містить багато нових механізмів стимулювання працевлаштування. До ре­дакції «Профспілкових вістей» завітала Го­лова Державної служби зайнятості Мари­на Лазебна зі своїми колегами. Разом із за­ступником Голови Федерації профспілок України Сергієм Кондрюком та журналіс­тами учасники зустрічі намагалися з’ясувати, як працює новий закон, які пер­ші результати його впровадження та які його норми потребують вдосконалення.
 
Тема номера
  Що рік навчальний нам готує?
Що рік навчальний нам готує? 1 вересня українські дітлахи підуть до школи. І хоча цього року День знань припадає на неділю, урочис­тий дзвоник традиційно пролунає саме першого вересневого дня. А от, власне, заняття для школярів розпочнуться з наступного. «Проф­спілкові вісті» дізнавалися про під­готовку дітей до школи, особливос­ті вступної кампанії 2013, а також цьогорічні нововведення для шко­лярів і студентів.
 
Тема номера
  Безпека небезпечних виробництв
Безпека небезпечних виробництв Горлівка й досі не може оговтатись від трагедії, яка нещодавно сталася на заводі ПАТ «Концерн Стирол». Тоді за­гинули п’ятеро людей, ще один постраж­далий помер згодом у лікарні. На лікар­няних ліжках перебувають ще два десят­ки людей. У робітників, які опинились у зоні ураження, практично не було шан­сів вижити. Викид аміаку, кажуть екс­перти, можна порівняти з хімічною ата­кою, коли газ випалює дихальні шляхи.
 
Тема номера
  Особливий контингент
Особливий контингент За кількістю психічних розладів громадян Украї­на вже котрий рік поспіль посідає перше місце в Європі. Таку невтішну інформацію оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я. За дани­ми цієї поважної організації, 1,2 мільйона україн­ців страждають на психічні захворювання. Кожен третій, стверджують фахівці, потерпає від нерво­вих стресів. Відтак експерти прогнозують, що до 2020 року захворювання нервової системи уві­йдуть до п’ятірки хвороб-лідерів за кількістю людських працевтрат і випередять серцево-судинні захворювання. Чи готова психіатрична галузь України до нових пацієнтів? Як реалізува­ти права психічно хворих не лише з медичної точки зору, а й комплексно?
 
Тема номера
  Податок на дитину
Податок на дитину З 1 липня українські жінки живуть за новими правилами. Не всі, а тільки ді­тородного віку. Для них почав діяти закон, ухвалений парламентом іще 14 травня. Суть цього закону доволі проста: допомогу при пологах і вагіт­ності, або «декретну допомогу», від­нині обкладатимуть податком. Два відсотки цього податку має сплатити сама породілля, а 33,2% – єдиний со­ціальний внесок до Пенсійного фонду – сплачуватиме роботодавець. Екс­перти вважають, що хотіли як краще – додати до стажу зайвих чотири міся­ці, а вийшло, як завжди: ні вашим, ні нашим. Адже плюсів у новації значно менше, аніж мінусів і підводних каме­нів. «Профспілкові вісті» не могли ли­шитися осторонь цієї важливої теми.
 
Тема номера
  Тест на тарифну справедливість
Тест на тарифну справедливість Регулярні відключення гарячої води – незмінний атрибут нашого невпорядкованого побуту. Хоч би через що від­ключали воду – чи задля профілактики, чи внаслідок аварії на зношених трасах водопостачання, чи ще з яки­хось причин – споживачі повсякчас потерпають через такі незручності. Працівники ЖЕКів заспокоюють, що за відсутність послуги населення за неї не платитиме. Та замовчують той факт, що згідно з урядовою постановою від 1996 року за споживання газу в цей період платити доведеться за подвійним тарифом. Хто й коли впровадив такий показник, залишається й донині таємницею за сі­мома замками. Експерти кажуть, що його, швидше за все, виведено «емпіричним» шляхом. Чи легше від цього спо­живачам – з’ясовували «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Чи відчують українці зменшення податкового пресу?
Чи відчують українці зменшення податкового пресу? Влада пропонує підприємцям зменшити податковий тиск в обмін на створення робочих місць і легалізацію дохо­дів. Ідея сама по собі вельми позитивна. Бо й вітчизняні, й зарубіжні експерти одностайно оцінюють український бізнес: його розвиток гальмує непомірне навантаження на фонд оплати праці. Та чи все, що пропонують фахівці Міністерства доходів і зборів, влаштовує решту відомств, Кабінет Міністрів і, зрештою, власне громадян? Чи на­справді такою джентльменською виявиться угода влади з підприємцями, як її зображують податківці?
 
Тема номера
  Підсумки другої сесії ВР: зроблено багато, але далеко не все
Підсумки другої сесії ВР: зроблено багато, але далеко не все Попри труднощі й протистояння у парламенті, друга пленарна сесія завершилася. За словами Голови Верховної Ради Володимира Рибака, за­галом за час роботи сесії ухвалено 82 закони, а у першому читанні схвалено 28 законопроектів. Велику увагу під час минулої сесії депутати приділяли соціаль­ним законопроектам, що регулюють державну політику в цій сфері. Своєю чергою, представники Федерації проф­спілок украй уважно стежили за депутатською діяльніс­тю та вносили свої пропозиції до низки законів. Відрад­но, що більшу частину з них депутати врахували.
 
Тема номера
  Разом чи окремо
Разом чи окремо 8 липня в Україні вже другий рік по­спіль відзначається День родини. На думку експертів, цього замало. Аби привернути увагу до проблем сім’ї, слід говорити про це постійно. Бо соціологічні дослідження визна­чають стан сучасної української сім’ї як кризовий. Родина, яка тра­диційно виступала головним інсти­тутом виховання, стрімко втрачає свої позиції. Чому?
 
Тема номера
  Трудитися за Кодексом
Трудитися за Кодексом Україна – єдина пострадянська країна, що досі живе за нормами КЗпП, ухваленого ще у 70-х роках минулого століття. Зрозуміло, що його норми, м’яко кажучи, застаріли. Вже давно назріла нагальна необхідність ухва­лення нового Трудового кодексу. На жаль, процес просувається надзвичайно важко: кожен документ одразу обростає міфами й викликає несприйняття з боку окремих ка­тегорій населення. Місяць тому до парла­менту було внесено Трудовий кодекс, співавторами якого є Олександр Стоян та Ярос­лав Сухий. Автори проекту стверджують, що документ максимально збалансований між всіма учасниками соціального діалогу й ураховує інтереси трудящих. «Профспілкові вісті» перевіряли, чи так воно є насправді.
 

Сторінки: « 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання