« на головну 09.05.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1273)
17
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профпанорама

ОСВІТЯНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ НІМЕЧЧИНИ ТА УКРАЇНИ: ПАРТНЕРСТВО ЗАДЛЯ ЗМІН

ОСВІТЯНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ НІМЕЧЧИНИ ТА УКРАЇНИ: ПАРТНЕРСТВО ЗАДЛЯ ЗМІН

Днями в Укрінформі відбулася презентація проєкту першого профспілкового пар­тнерства між Профспілкою працівників освіти і науки України та Профспілкою працівників освіти і науки Німеччини (GEW). Ініціатива реалізується за підтримки Федераль­ного міністерства економіки та розвит­ку Німеччини (BMZ) та організації Sequa.

Модераторка заходу – Ольга Чабанюк, заступни­ця голови Профспілки пра­цівників освіти і науки України, керівник проєкту.

Мета проєкту – зміцнен­ня соціального діалогу та представництва інтересів освітян України задля фор­мування демократичної та стійкої освітньої системи, відповідної до європей­ських стандартів.

Одним із практичних результатів партнерства стане підготовка 150 проф­спілкових мультиплікато­рів – активних освітян, які пройдуть навчання, щоб не лише відстоювати пра­ва колег, а й формувати нову культуру профспіл­кового активізму. Це – ін­вестиція в майбутнє проф­спілки як сучасного інсти­туту, що здатен вести діа­лог на рівних з урядом та роботодавцями.

«Освіта – це драйвер економіки, але її фунда­мент – це педагог. Якщо ми не змінимо ставлення до вчителя в суспільстві, не створимо умов для його розвитку і захисту – втра­тимо кадри. Цей проєкт – це можливість започатку­вати суспільний діалог про місце і цінність педа­гога, і профспілка тут є ру­шієм», – наголосив Сергій Романюк, заступник голо­ви Профспілки.

Показово, що саме Мі­ністерство освіти і науки України підтримуватиме реалізацію ініціативи. За словами заступника міні­стра освіти Андрія Сташкі­ва, профспілка є важли­вим партнером у розробці нової галузевої угоди.

«Ми враховуємо пропо­зиції та зауваження проф­спілок і вже зараз разом працюємо над новою Уго­дою. Цей проєкт дозволить підсвітити актуальні про­блеми й залучити більше вчителів, вихователів, ви­кладачів до публічної дис­кусії на запланованих се­мінарах», – зазначив він.

Проєкт має й ширший контекст – європейську ін­теграцію. Як наголосила директорка департаменту зайнятості Міністерства економіки України Дарія Андрюніна, соціальний ді­алог – це основа економіч­ного розвитку країн ЄС. І жодна реформа у сфері праці неможлива без учас­ті сторін соціального діа­логу. Україна взяла на себе зобов’язання посилити цей діалог, тому важлива залу­ченість усіх сторін та парт­нерів до спільних дій.

За словами Маркуса Кол­ля, керівника відділу еконо­мічного співробітництва Посольства Німеччини в Україні, українські проф­спілки, на їх переконання, добре розуміють проблеми працівників, хоч вони нара­зі не мають можливості ба­гато працювати через ві­йну. Він зазначив, що ні­мецькі колеги мають парт­нерство з українськими профспілками і цей проєкт покликаний значно підси­лити профспілкову роботу.

«Ми готові допомагати Україні у рамках різних програм, надати освіту й гарантію добрих заробіт­них плат понад 90 тисячам українців задля готовності відновлювати свою країну після завершення війни», – зазначив Маркус Колль.

Презентація стала важ­ливим майданчиком для визначення пріоритетів та координації спільних дій партнерів.

«Для нас цей проєкт – не просто міжнародна ініціа­тива. Це – точка опори для зміцнення профспілкового руху, нового покоління ак­тивних і вмотивованих мо­лодих людей і реального впливу на зміни в освіті», – підсумувала Ольга Чаба­нюк, заступниця голови Профспілки та керівниця проєкту.

Віримо, що перше проф­спілкове партнерство між Німеччиною та Україною відкриє нові можливості для того, щоб голос україн­ських педагогів і профспіл­ки був не лише почутим, а й впливовим у формуванні освітньої політики, а взає­модія з урядом стала сис­темною та ефективною!

ІННА МИХАЛЬЧЕНКО, ПРЕССЛУЖБА ПОН

 

 

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ ПРОФСПІЛКОЮ ТА ОСВІТНІМ ОМБУДСМЕНОМ

Профспілка працівників освіти і на­уки України та Освітній омбудсмен підписали Меморандум про співпрацю, спрямова­ний на захист прав освітян та здобувачів освіти, поліпшення умов праці та навчан­ня, а також розвиток соціального діалогу. Документ підписали голова профспілки Георгій Труханов та Освітній омбудсмен Надія Лещик.

Основні напрями співпраці:

• захист трудових, соціально-економічних та освітніх прав – спільна робота над удосконаленням законодавства щодо оплати праці, трудових відносин та соціальних гарантій освітян;

• підтримка здобувачів освіти – сприяння рівному доступу до якісної освіти, боротьба з дискримінацією та булінгом;

• поліпшення умов праці та навчання – створення безпечного та комфортного освітнього се­редовища;

• соціальний діалог – прове­дення спільних ініціатив, кру­глих столів, семінарів та конференцій із розв’язання ак­туальних освітніх проблем;

• громадське інформування – поширення важливої інформації через ЗМІ, соціальні мережі та офіційні платформи, популяризація правопросвітницьких ініціатив.

Механізми реалізації:

• консультації та спільні робочі групи;

• визначення контактних осіб для ефективної координації;

організація заходів із залученням громадських організацій та експертів;

• участь в обговоренні законодавчих ініціатив та нормативно- правових актів.

Сторони наголосили на важливості партнерства та соціального діалогу для розвитку освіти в Україні. Підписання цього документа – важливий крок у посиленні впливу освітянської спільноти на законодавчі процеси та ефективному захисті прав освітян і здобувачів освіти.

ПРЕССЛУЖБА ПОН

 

ПЕРВИНКИ НАВЧАЮТЬСЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЛОВОДСТВА

Діяльність профспілкового комітету пов’язана з доволі значною кількістю різного роду ділових паперів: планами роботи, про­токолами засідань профспілкового комітету і профспілкових зборів чи конференцій, по­становами, актами ревізій і перевірок, листами, довідками, заявами, фінансовими та ба­гатьма іншими доку­ментами, що форму­ються безпосередньо у профкомі або ж надходять до нього.

Тому знання ведення доку­ментообігу відповідно до державних стандартів у сфері діловодства та архів­ної справи, зокрема: ДСТУ 2732:2023 «Діловодство й ар­хівна справа. Терміни та ви­значення понять»; ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована сис­тема організаційно-розпо­рядчої документації. Вимо­ги до оформлювання доку­ментів», істотно впливають на оперативність, економіч­ність і надійність функціо­нування первинки, оскіль­ки будь-яке рішення ґрунту­ється саме на інформації та документі.

Враховуючи, що відпові­дальність за організацію ді­ловодства, дотримання встановлених правил і по­рядку роботи з документа­ми покладається на голову первинної профспілкової організації, днями в режимі ZOOM відбувся семінар з питань організаційної робо­ти та діловодства в проф­спілкових організаціях.

Спікером щодо правил і по­рядку у сучасному діловод­стві виступила керівник Де­партаменту профспілково­го руху та зв’язків з громад­ськими організаціями ФПУ Лариса Ровчак.

Понад 50 слухачів з різних областей країни мали змогу дізнатись, як правильно оформляти офіційні доку­менти та протоколи засі­дань профспілкових вибор­них органів.

Л. Ровчак зробила презента­цію ведення документообі­гу та розповіла про сучасні нормативні документи, які регламентують ведення ді­ловодства, звернула увагу на особливості оформлення наказів, номенклатури та інших документів, що утво­рюються в процесі діяль­ності первинок.

У процесі робочої дискусії було обговорено ряд акту­альних питань сьогодення, зокрема порядок роботи з документами у діловодстві та їх підготовка до переда­вання на архівне зберіган­ня; номенклатура справ та етапи її створення, про­блемні питання щодо фор­мування документів постій­ного зберігання тощо.

По завершенню заходу го­лова профспілки Галина Гайдук повідомила про формування методичного посібника для первинних організацій з питань органі­зації діловодства, до якого увійдуть зразки документів первинки.

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ ДІЛОВОДСТВА, ДОТРИМАННЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ПРАВИЛ І ПОРЯДКУ РОБОТИ З ДОКУМЕНТАМИ ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА ГОЛОВУ ПЕРВИННОЇ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

08.05.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2025 21:13

08.05.2025 20:12

08.05.2025 20:12

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання