« на головну 29.03.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1246)
07
Березень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Соціальні пріоритети уряду

Соціальні пріоритети уряду

20 січня 2012 року в Клубі Кабінету Міністрів відбулася прес-конференція Прем’єр-міністра України Мико­ли Азарова на тему «Підсумки робо­ти уряду в 2011 році». Основну увагу Прем’єр-міністр приділив позитив­ним соціально-економічним резуль­татам роботи Кабміну в 2011 році, здобуткам у реалізації системних реформ та їх впливу на відповідні со­ціальні групи, планам на 2012 рік.

ГІДНА ЗАРПЛАТА ТА СОЦГАРАНТІЇ

Підвищення оплати пра­ці низькооплачуваним ка­тегоріям громадян було пріоритетним питанням для уряду в 2011 році. За словами Прем’єр-міністра, це підвищення насамперед стосувалося працівників 1–6 тарифних розрядів, які найбільше постраждали від кризи.

«У нас відбулися значні зміни щодо структури зарплат. Тих, хто отримує зарплату 1,5 тис. грн, стало на мільйон осіб менше; на мільйон зросла кількість тих, хто отримує понад 3 тис. грн. Це непогано», – сказав Прем’єр-міністр. Він також зазначив, що в грудні 2011 року середня зарплата становила 3054 грн порівняно з 1900 грн на початку 2010-го. Це суттєве зростання.

Особливу увагу уряд приділяв збільшенню рівня оплати праці в бюджетній сфері. Одночасно тривала системна робота зі змен­шення заборгованості із за­робітної плати, а також вживалися заходи щодо ле­галізації зарплати.

Микола Азаров також звернув увагу на те, що по­літика, яка проводиться урядом, незважаючи на всі труднощі, дозволила під­вищити реальну купівель­ну спроможність населен­ня. «У кризовий рік товаро­оборот зменшився на 20%, ми мали реальне падіння прибутків. У 2010–2011 ро­ках ми виходимо на рівень докризової купівельної спроможності», – додав Прем’єр-міністр. При цьо­му Микола Азаров визнав, що докризового рівня купі­вельної спроможності ще не досягнуто. «Нам необ­хідно витратити ще один рік, 2012-й, щоб вийти на докризовий рівень», – ска­зав Прем’єр-міністр Украї­ни. За його словами, уряд також скоротив заборгова­ність із зарплати, що нако­пичилась 2009 року. «Від попередників нам дістала­ся заборгованість в 1 млрд 737 млн грн, ми її скороти­ли до 1 млрд – у результаті великої роботи», – зазначив Микола Азаров.

Із метою посилення со­ціального захисту людей похилого віку протягом року проводились перера­хунки мінімального розмі­ру пенсій, надбавок, підви­щень, додаткових пенсій та інших виплат. За 2011 рік до бюджету Пенсійного фонду України з усіх дже­рел фінансування потрапи­ло 197,6 млрд грн, що на 7,7% більше порівняно з 2010-м. При цьому власні надходження становили 139,2 млрд грн, що на 16,6% більше, ніж 2010 року.

Завдяки минулорічно­му зростанню власних над­ходжень ПФУ завдяки ви­соким темпам економічно­го розвитку та збільшенню заробітної плати потреба в покритті дефіциту фонду для виплати пенсій за ра­хунок коштів держбюдже­ту скорочується – у 2011 році на ці цілі було перера­ховано 17,8 млрд грн, що на 33% менше, ніж 2010-го. Збільшилася державна під­тримка найбільш уразли­вих категорій населення.

Враховуючи європей­ський досвід у сфері охоро­ни здоров’я, уряд готує про­граму «Здоров’я–2020: укра­їнський вимір», спрямова­ну на сприяння здоровому способу життя та відпові­дальному ставленню люди­ни до свого здоров’я, а та­кож на формування мережі «здорових міст» в Україні.

МЕНШЕ СПЛАЧУЄМО – БІЛЬШЕ СПОЖИВАЄМО

Не підвело торік і сіль­ське господарство, загаль­ний приріст якого стано­вив 17,5%. Разом із зростан­ням експортного потенціа­лу держава взяла курс на обмеження імпорту свини­ни, сала, птиці, олії та вершкового масла. Мину­лорічний індекс інфляції був рекордно низьким за останнє десятиріччя – 4,6%. Це менше, ніж у багатьох найбільш благополучних країнах Європи і наших су­сідів по СНД.

Та ж статистика свід­чить, що українці почали більше споживати товарів і послуг. Це стосується як то­варів тривалого вжитку, а саме одягу, автомобілів, ау­діо- і відеотехніки, електро­побутового обладнання, по­суду, комп’ютерів тощо, так і продовольчої групи.

СПІВПРАЦЯ З МВФ І МИТНИЙ СОЮЗ

Відповідаючи на запи­тання про перспективи співпраці з Міжнародним валютним фондом, глава уряду зазначив, що перед черговим раундом перего­ворів він налаштований по­зитивно. За його словами, всередині фонду з’явилися розважливі міркування щодо внутрішньої політи­ки української влади. У цьому контексті Микола Азаров порівняв Україну з Грецією, яка три роки по­спіль проводила політику жорсткої економії: скоро­чувалися соціальні видат­ки, пенсії, зарплати бю­джетників. Як результат, дефіцит державного бю­джету Греції становить 9%. В Україні ж нічого не ско­рочували, проте дефіцит держбюджету в нас змен­шився з 64,3 млрд до 23,4 млрд гривень. «У МВФ зро­зуміли, – сказав Микола Азаров, – що скорочення соціальних видатків при­зведе до зниження купі­вельної спроможності на­селення. А це зменшить об­сяги внутрішнього ринку, що спричинить кризові явища в економіці».

Питання вступу України до Митного союзу полягає лише в налагодженні спів­робітництва. Принаймні в найближчій перспективі. За словами глави уряду, це економічне об’єднання за­працювало, і українські експерти ретельно стежать за його діяльністю – керів­ництво держави має повну інформацію про всі перева­ги та недоліки. Микола Аза­ров не виключив можливо­го приєднання України до Митного союзу, однак нара­зі продуктивніша співпра­ця може відбуватися за за­пропонованою Президен­том формулою «3+1».

ЗАКОН ПРО ВИЩУ ОСВІТУ

Прем’єр-міністр вважає, що до розгляду законопро­екту «Про вищу освіту», розробленого за безпосе­редньої участі міністра освіти і науки Дмитра Та­бачника й оприлюдненого в листопаді 2010 року, слід підходити зважено.

«Я зовсім не стверджую, що розгляд буде формаль­ним, обмежуючись тим, що хтось щось схвалить. Не наламати дров – ось що дуже важливо. Ми за ці пів­тора року прийняли дуже багато рішень, нас часто звинувачували в тому, що ми не радимося з людьми. Це не зовсім так. Проте, на жаль, маємо все ж таки ве­ликий недолік – відсут­ність комунікації», – ска­зав Микола Азаров.

При цьому він зазначив, що виступає за автономію університетів, але вважає, що самі університети ма­ють нести відповідаль­ність за свою роботу. Вод­ночас Прем’єр-міністр ак­центував увагу на тому, що виші не готують у достат­ній кількості тих фахівців, яких сьогодні потребують підприємства. Через це в країні спостерігається пев­на диспропорція. На думку глави уряду, закон про вищу освіту має регулюва­ти кількість фахівців різ­них профілів, яких готують виші. Тому М. Азаров пові­домив, що найближчим ча­сом проведе консультації, зустрічі з ректорами ви­шів, представниками сту­дентських організацій, гро­мадськістю. «Я прихиль­ник того, щоб перед при­йняттям складних рішень вислухати думки всіх сто­рін», – наголосив Прем’єр-міністр. Водночас він не виключає можливості, що дане питання виносити­меться на розгляд уряду і може бути прийнято рі­шення про відкликання або зміну законопроекту.

ТАРИФНА ПОЛІТИКА

Прем’єр-міністр Мико­ла Азаров вважає за мож­ливе зберегти в 2012 році тарифи на житлово-комунальні послуги на ниніш­ньому рівні.

«У нас є можливість утримати тарифоутворення на існуючому рівні... Але я повинен сказати, що нині ціни на газ – єдина причина для зростання тарифів», – заявив Микола Азаров. При цьому він розкритикував місцеву владу, яка без попе­редження підвищує тарифи на житлово-комунальні по­слуги, зазначивши, що в державному бюджеті не ви­стачає коштів для компен­сації різниці в тарифах.

Раніше М. Азаров вима­гав від місцевої влади ска­сувати підвищення тарифів на ЖКП із січня, оскільки, на його думку, жодних під­став для цього не існує.

МОЛОДІ – ДОСТУПНУ ОСВІТУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ

Національна система освіти зазнає кардинальних змін, оскільки Україні потрібна висококваліфікована робоча сила, яка забезпечить їй конкурентоспромож­ність у інформаційному суспільстві ХХі століття.

Сьогодні головне завдання уряду – створення нових сучасних стандартів освіти. Запроваджено Націо­нальну стратегію освіти в на 2012–2021 рр., прийнято нові стандарти для середньої школи, які пе­редбачають цілу низку революційних змін.

 


27.01.2012


Тетяна РУБАН, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

24.12.2023 14:26

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання