Архів номерів  •  Актуальний номер » (1247)
21
Березень

Інтерв’ю

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

РУБРИКИ

Передплата

Статті Спорт

УКРАЇНКИ РОЗПОЧИНАЮТЬ І ВИГРАЮТЬ

Ольга Харлан, Олена Вороніна, Олена Кравацька й Галина Пун­дик здобули «золото» командно­го етапу Кубка світу, щo відбувся 1 листопада у французькому міс­ті Орлеані. Крім того, у Франції Ольга Харлан фінішувала дру­гою в індивідуальному заліку у змаганнях шаблісток.

Володимир ПОЛЄТАЄВ,

спеціально для «ПВ»

Першу медаль у новому сезоні Ольга Харлан завоювала на етапі Кубка світу з фехту­вання на шаблях в Орлеані. На жаль, нагорода була лише сріб­ною. На шляху до фіналу наша про­відна шпажистка впевнено здолала опір п’ятьох суперниць, серед яких була і подруга по команді Олена Кравацька. Однак у вирішальному поєдинку Харлан поступилася росі­янці Яні Єгорян з рахунком 8:15. Як зазначається на сайті Національної федерації фехту­вання України, в день фіналу для Єгорян, як кажуть, зі­йшлися всі зірки, адже до бою з Олею Яна зуміла обі­грати ще й титу­ловану та досвід­чену росіянку Софію Великую, яка наразі очолює світовий рейтинг.

Утім, Харлан разом з подругами по команді відігралася в турнірі збірних. Український квартет ша­блісток у складі Ольги Харлан, Оле­ни Вороніної, Олени Кравацької та Галини Пундик заслужено зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. Наші дівчата не залишили шансів збірній Казахстану (45:29), здолали Китай (45:40), упевнено пройшли Італію (45:39), а у фіналі схрестили шаблі із суперницями з Росії. Саме тут Харлан і Ко відігра­лися за поразку Олі в індивідуаль­ному заліку і взяли реванш за по­разку в «золотому матчі» на етапі Кубка світу в Каракасі, що відбувся три тижні тому. Вікторія над росі­янками (45:39), а отже, й підсумкова перемога на етапі в Орлеані ще на крок наблизили наших дівчат до отримання командної ліцензії на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро–2016. Попереду в україн­ської шабельної збірної ще два ета­пи Кубка світу – в Афінах (31 січня) і Генті (21 лютого).

ЛЕГКОАТЛЕТИЧНИЙ КРОС ПІДКОРИВСЯ УЧНЯМ

За участю профспілок у Хмельницькому парку куль­тури та відпочинку ім. Ми­хайла Чекмана відбулася першість міста з легкоатле­тичного кросу серед учнів професійно-технічних на­вчальних закладів обласно­го центру, результати якої підуть у залік спартакіади. Силами мірялися сім ко­манд юнаків та дівчат.

Перше місце виборола ко­манда центру профтехосві­ти сфери послуг, друге – Вищого професійного учи­лища № 25, третє – профе­сійного ліцею.

Переможців було нагоро­джено грамотами управлін­ня молоді та спорту Хмель­ницької міської ради. Голова профкому ВПУ № 25 Ната­лія Салабай залишилася за­доволеною виступом своїх вихованців.

Валерій МАРЦЕНЮК

З МЕДАЛЯМИ І ЛІЦЕНЗІЯМИ

21–31 жовтня у катарському місті Доха проходив чемпіонат світу з легкої атлетики серед паралім­пійців, де нагороди змагань виборювали близько 1300 атлетів з 96 країн світу. Українці поверну­лися з ЧС із 26 медалями та двома світовими ре­кордами в активі.

Спортсмени України з обмеженими можливостями гідно представили нашу державу на планетарній першості. У надзвичайно важкій конкурентній бо­ротьбі українські атлети змагались не лише за на­городи чемпіонату світу, а й за паралімпійські ліцензії для участі у Паралімпіаді–2016, яку наступного року прийматиме Ріо-де-Жанейро.

У підсумку три десятки наших паралімпійців здобули 26 ме­далей та встановили два рекорди світу. Загалом нагороди чемпіонату світу завоювали 19 українських паралімпійців-лег­коатлетів, які поклали до скарбнички національної збірної 4 золотих, 8 срібних і 14 бронзових медалей. Найкраще висту­пив Олександр Дорошенко, який здобув «золото» в метанні диска та «срібло» в метанні списа. Також мультимедалістами чемпіонату стали Оксана Ботурчук («срібло» в бігу на 200 м і дистанції 400 м й «бронза» в бігу на дистанції 100 м) і Роман Павлик («срібло» в стрибках в довжину й бігу на дистанції 200 м, «бронза» в бігу на 100 м і 400 м).

А на найвищу сходинку п’єдесталу пошани зійшли українці Ро­ман Данилюк (у метанні диска, рекорд світу), Марія Помазан (штовхання ядра, рекорд світу) та Оксана Зубковська (стрибки в довжину); «срібло» в активі Романа Месика (метання списа), Алли Мальчик (штовхання ядра), Наталі Єзловецької (біг на 400 м); третіми завершили виступи Дмитро Ібрагімов (у мета­нні диска і штовханні ядра), Дмитро Прудніков (стрибки в до­вжину), Людмила Даниліна (біг на 1500 м), Олена Роздобудько (стрибки в довжину), Анастасія Мисник (штовхання ядра), Інна Стрижак (стрибки в довжину), Руслан Катишев (стрибки в до­вжину), Орися Ільчина (штовхання ядра), Микола Жабняк (ме­тання диска), Юрій Царук (біг на 200 м).

За результатами змагань наші співвітчизники пробилися до п’ятнадцядки найсильніших легкоатлетичних країн світу – стали 12-ми за кількістю золотих нагород і 6-ми за загальною кількістю медалей. У загальнокомандному заліку першість вибороли спортсмени Китаю (41 золота, 26 срібних і 18 брон­зових медалей), другими стали представники Росії (21+21+24), третіми – паралімпійці США (13+16+10).