СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

РУБРИКИ

Передплата

Статті Спорт

Найбільш прогресуюча команда континенту

На континентальній пер­шості в Словенії Україна здійснила справжню сенса­цію. Попри один з найниж­чих рейтингів серед усіх учасників фінальної час­тини чемпіонату Європи «синьо-жовті» в підсумку фінішували шостими, здо­бувши путівку на чемпіонат світу, який наступного року проходитиме в Іспанії.

ГОСПОДАРІ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ

На початку вересня в старовинному селі Русь­ка Поляна, де проживають майже 10 тис. мешканців, представники 20 районів області – переможці зональних етапів – зустрілися в фіналі змагань «Найспортивніше село».

УСІ МЕДАЛІ – «ВІЛЬНИКІВ»

Минулого тижня столиця Угорщини при­ймала першість планети з боротьби, де за нагороди змагань сперечалися пред­ставники вільної та класичної боротьби. Українці здобули чотири нагороди.

У перший же день зма­гань чинний чемпіон Єв­ропи Павло Олійник (ва­гова категорія до 96 кг) здобув «бронзу». У півфі­налі українець поступив­ся чемпіону світу Резі Яз­дані з Ірану (1:8), проте, навіть втративши шанс здобути титул найсильні­шого на планеті, рішуче налаштувався на «брон­зовий» поєдинок проти грузина Дато Керашвілі і впевнено переміг 9:2.

Наступного дня українці ще двічі сходили на п’єдестал пошани. Ібрагім Ал­датов (84 кг) у вирішаль­ному поєдинку не дав ку­бинцю Рейнерісу Пересу жодного шансу, достроко­во закінчивши сутичку – 8:1. Ален Засеєв (120 кг) теж упевнено виступив на турнірі, от тільки в фіналі не зміг протистояти росія­нину Хаджимураду Гаца­лову, поступившись 0:7.

Останню для України ме­даль здобула в Будапешті Аліна Махиня-Стаднік, яка не мала собі рівних у ваговій категорії до 67 кг. Найзапеклішим для Аліни виявився другий поєди­нок – з Лаурою Скужи­ною з Латвії, що закінчив­ся з рахунком 5:4. А всі три наступні сутички наша борчиня закінчила достроково, поклавши су­перниць на туше.

Представникам греко-римської боротьби, на жаль, поповнити скарб­ничку нашої національ­ної збірної не вдалося.

ВІДЗНАЧИЛИ ПІВСТОЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ

У Залі чемпіонів НСК «Олімпійський» відбулося урочисте святкування 50-річчя українського біатлону.

Привітати найпопулярні­ший зимовий вид спорту в Україні з ювілеєм при­були президент Націо­нального олімпійського комітету Сергій Бубка, президент Міжнародно­го союзу біатлоністів Ан­дерс Бессеберг, прези­дент Національного ко­мітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич, олім­пійські чемпіони з різних видів спорту – Олена Костевич, Ольга Харлан, Яна Шемякіна, Олек­сандр Усик. І звісно ж, зіркові вихованці україн­ського біатлону – призер­ки Олімпійських ігор Ва­лентина Цербе та Олена Петрова, чемпіонки світу Олена Зубрілова й Олена Підгрушна, призери чем­піонатів світу Валя і Віта Семеренко, Юлія Джима, Оксана Хвостенко, Ан­дрій Дериземля, Сергій Седнєв, Сергій Семенов, Олександр Біланенко…

УКРАЇНЦІ ВВІЙШЛИ ДОЗАЛИ СЛАВИ

Під час чемпіонату світу з боротьби, що проходив в Угорщині, до Зали слави Міжнародної федерації об’єднаних стилів боротьби (FILA) урочисто ввели олімпійських чемпіонів з вільної бороть­би 2004 року Ірину Мерлені та Ельбруса Тедеєва. До десятиріч­чя заснування Зали слави керівництво FILA вирішило вшанувати таким чином десять видатних борців за їхній внесок у розви­ток одного з найдавніших видів спорту. Прикметно, що в сумі здобутки всіх 10 лауреатів складають 35 медалей чемпіона­тів світу та 10 олімпійських медалей.

Серед двох борчинь, яким випала висока честь, – наша Іри­на Мерлені, яка в Афінах 2004 року стала першою в історії жіночої боротьби олімпійською чемпіонкою.