« на головну 09.05.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1273)
17
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

ПРАЦЯ, ЩО НАБЛИЖАЄ ПЕРЕМОГУ

ПРАЦЯ, ЩО НАБЛИЖАЄ ПЕРЕМОГУ

Сьогоднішній стан ЖКГ є відображен­ням стану економі­ки країни, яка по­терпає від повно­масштабного втор­гнення ворога.

Вже багато років Рівненська облорганізація профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН відстоює соціально-економічні права та інтереси галузі на всіх рівнях соцдіалогу. Передусім – фінансових, а з почат­ком повномасштаб­ного вторгнення, як і в кожній галузі, го­стро постали ще й пи­тання кадрового та соціального характе­ру. Проте, галузь працює, зберігаючи свою цілісність.

Комунальні служби опинилися в боротьбі не лише за комфорт громадян, а й за саме існування критичної інфраструктури. Вони ліквідовують наслідки ракетних ударів, відновлюють електромережі та во­допостачання у по­страждалих районах. Часто – під обстрілами, без сну та відпочинку, ризикую­чи власним життям.

Працівники галузі не лише забезпечують стабільність у тилу, а й воюють на передовій. Варто за­значити, що майже 8% від працюючих в галузі, а це 307 наших працівників сьогодні захищають Україну на фронті, вносячи свій особистий вклад в нашу перемогу. Дії таких людей вселя­ють віру і надію, що попереду – відновлення, мирне життя і Перемога! І саме комунальники будуть серед тих, хто відбудує країну після війни, зробивши її ще кращою.

Якщо підсумувати за­галом, то за останні 3 роки від повномас­штабного вторгнення за рахунок коштів нашої територіальної організації профспілки спільно з первинними профспілковими організаціями було надано гуманітарної допомоги на понад 6 млн.грн. Сюди вхо­дять спільні проєкти ЦК профспілки із закупівлі автомобілів, дронів, техніки та оснащен­ня, допомога ВПО, по­страждалим внаслідок ракетних ударів, сім'ям заги­блих та адресна фінансова допомога ЗСУ. Минулого місяці за фінансування облорганізації профспілки були відправлені маскувальні сітки та засоби індивідуального до­гляду на військові позиції Покровського напрямку, де несуть службу працівники галузі. І нині продовжуємо набли­жати перемогу разом.

УЛЯНА СТРІЛЕЦЬ, ГОЛОВА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ

 

 

КУЛЬТУРА – НАШ ДУХОВНИЙ ФРОНТ!

Хорольська гро­мада стала пер­шою в області, яка підтримала ініціа­тиву профспілки та запровадила до­плати педагогіч­ним працівникам у сфері культури за роботу в несприят­ливих умовах!

Отже, нас почуто і враховано позицію профспілки!!!

– Це важливий крок для підтримки культур­ної галузі та її працівни­ків, – йдеться у повідо­мленні, – В умовах війни збереження культури та кадрового потенціалу є не менш важливим, ніж збереження економіки чи інфраструктури.

Щиро дякуємо голові Хорольської громади Сергію Волошину за ро­зуміння важливості культури та ухвалення цього рішення! А також висловлюємо подяку за ініціативність і активну позицію голові Хороль­ської районної профспіл­кової організації Олені Собко!

Сподіваємося, що цей позитивний приклад на­дихне й інші громади на­слідувати цей шлях.

Нагадаємо, що Проф­спілка працівників куль­тури України закликала Міністерство культури звернутись до Кабінету Міністрів України з ме­тою ініціювання внесен­ня змін до Державного бюджету України в час­тині збільшення видат­ків на виплату педаго­гічним працівникам дер­жавних мистецьких лі­цеїв доплати за роботу в несприятливих умовах праці відповідно до уря­дової постанови № 1286.

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

 

 

ПРО ВІДБУДОВУ ДБАТИ ВЖЕ СЬОГОДНІ

Вже четвертий рік війни Дніпропетровщина пра­цює на перемогу. Це ви­кликає шалену лють агресора, який пошко­див або повністю зни­щив в області чимало промислових підпри­ємств, інфраструктур­них та соціальних об’єктів. І все це необ­хідно відновлювати. Що для цього потрібно? Як об’єднати в цій справі зу­силля українців?

Саме про це йшла мова на представницькій науково- практичній конференції «По­воєнна відбудова економіки Дніпропетровщини як про­мислового центру України – влада, роботодавці, профспіл­ки працюють разом з науков­цями», яка відбулася в Будин­ку профспілок за ініціативи обласної ТСЕР. З привітання­ми до її учасників звернулися очільник ради голова Федера­ції організацій роботодавців Віктор Сергєєв, голова облпрофоб’єднання Анатолій Яловий, в.о. заступника дирек­тора ОВА Іван Синявський, де­путат облради Лілія Гиренко, які підкреслили важливість подібних заходів для напра­цювання планів спільних дій з післявоєнного відродження регіону.

Перша сесія заходу була присвячена розвитку економі­ки області. Діловий тон розмо­ві задав відомий вчений, акаде­мік, голова Придніпровського наукового центру НАН Украї­ни Анатолій Булат, на думку якого всі перспективні плани повинні будуватися на міцній науковій основі. Вже сьогодні науковці області роблять зна­чний внесок в оборону країни, розробку передових техноло­гій для промисловості.

Один з таких прикладів на­вів ректор НТУ «Дніпровська політехніка Олександр Азю­ковський. І стосується він співпраці цього вузу з корпо­рацією «Інтерпайп» щодо ви­робництва нових сортів труб для газо- і нафтодобувної про­мисловості, проходження практики студентів на вироб­ництві, створення на підпри­ємстві центру механотроніки для підготовки майбутніх ін­женерних кадрів та ін.

Тема збереження і підтрим­ки людського капіталу взагалі була на цьому форумі однією з центральних. Відкриваючи другу сесію конференції, при­свячену саме збереженню людських ресурів, зав. секто­ром Інституту аналітики Мі­ністерства освіти і науки України Сергій Мельник окреслив основні завдання у цьому напрямі. Сьогодні для всіх повинно бути очевидно, що саме на людський фактор треба звертати особливу ува­гу, підкріплюючи теоретизу­вання щодо нашого швидкого входження до європейського співтовариства реальними кроками для підвищення рів­ня оплати праці найманих працівників та наближення її умов, соціальних гарантій до стандартів ЄС.

Поточний аналіз ринку пра­ці, ситуація з рівнем зайнятос­ті, захистом соціально вразли­вих категорій населення були презентовані спікерами від ГУ ПФУ Ольгою Любавіною та Наталією Селяковою від об­ласного центру зайнятості. Учасники конференції також були поінформовані про діючі програми підтримки малоза­безпечених, перепідготовки безробітних та відкриття влас­ної справи.

Голова облпрофоб’єднання А. Яловий висловив профспіл­кове бачення подальших кро­ків щодо забезпечення люд­ськими ресурсами майбутньої відбудови. Через війну 9 млн громадян, за оцінками Світо­вого банку, перебувають за ме­жею бідності. Минулорічне зростання показника серед­ньомісячної заробітної плати на 23% не торкнулось більшос­ті працюючого населення. Хоча в провідних галузях еко­номіки області за ініціативою профспілок було підвищено оплату праці на 10-25%. В той же час в області продовжують накопичуватись зарплатні борги, які вже перевищили 500 млн грн. Націоналізовані під­приємства часто припиняють свою роботу через несвоєчасні дії влади. Продовжується де­формація ринку праці, зроста­ють рівні неформальної зайня­тості та тіньової економіки.

Для подолання всіх цих пе­репон профспілки області на­полягають на посиленні взає­модії влади, роботодавців і профорганізацій. Конче по­трібні корінна перебудова еко­номічної моделі з відмовою від акценту на експорт ресур­сів і переходом на виробни­цтво продукції з високою до­даною вартістю, реформуван­ня трудового законодавства з дотриманням балансу інтере­сів роботодавця та працівни­ка. Важливими є питання без­пеки та рівня оплати праці, особливо якщо ми розраховує­мо на повернення українців, які покинули країну після по­чатку війни. Профспілки об­ласті підтримують пропозиції ФПУ щодо збільшення розмі­ру мінімальної заробітної пла­ти на основі норм Директиви ЄС 2022/2041.

В ухваленій резолюції учас­ники конференції підтверди­ли важливість досягнення сто­ронами соціального діалогу спільного бачення майбутньо­го укладу економіки Дніпро­петровщини, підтримали не­обхідність розробки науково- обгрунтованої стратегії її від­будови, збереження та розви­тку людського капіталу як основи цієї роботи та створен­ня умов для повноцінного за­безпечення соціальних потреб мешканців області.

ПРЕСЦЕНТР ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ОБЛПРОФОБ’ЄДНАННЯ

08.05.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2025 21:13

08.05.2025 20:12

08.05.2025 20:12

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання