« на головну 19.09.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1257)
22
Серпень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Збагачуємо здоров`ям

Храм здоров’я святкує ювілей

Храм здоров’я  святкує ювілей

50-річчя профспілкового санаторію «Хмільник» – це не одноденне свято з оркестром, вітаннями та кон­цертною програмою, а результат щоденної наполегливої праці всього колективу. Напевно, не лише теплі слова, що лунали в святковому залі Палацу культури санаторію на честь ювілею, а й нагороди, вручені колективу й окремим працівни­кам, свідчать про сумлінну працю і належний рівень цього закладу. Серед поважних гостей, які особис­то привітали один з найкращих санаторіїв України, були Голова ФПУ Василь Хара, голова ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Микола Су­бота, колеги з інших українських санаторіїв, урядовці різного рівня. Також теплі слова на адресу сана­торію лунали від Прем’єр-міністра Миколи Азарова і Голови Верховної Ради Володимира Литвина, багатьох інших відомих людей… Щоправда, їхні вітання були пере­дані листівками.

Коротко про  головне

«Хмільник» – найпотужні­ший санаторний заклад ку­рорту Хмільник. Нині його оснащеність новітньою ме­дичною апаратурою та лікувально-діагностичні можливості відповідають рівню сучасного багато­профільного клінічного стаціонару. Розташований заклад у мальовничому ку­точку Вінниччини, де є все необхідне для лікування, реабілітації й відпочинку: унікальні за своїм складом радонові мінеральні води, великі поклади цілющої торф’яної грязі, сприятли­вий клімат, чисте високоіонізоване повітря, річка й великий ліс. Перебування в санаторії – це ефективне лі­кування, яке призначаєть­ся за індивідуальним підхо­дом до кожного пацієнта, а також персоніфікований сервіс, родинний комфорт та гостинність.

Тут лікуються, проходять діагностику й реабілітацію пацієнти із захворювання­ми опорно-рухового апа­рату, центральної та пери­феричної нервової систе­ми, серця і судин, ендо­кринної та сечовидільної систем, жіночих і чоловічих статевих органів, шкіри. Та­кож у санаторії діють такі оздоровчі програми, як «Антистрес», «Комплексне очищення організму», «Жі­ноче та чоловіче здоров’я», «Легкість ніг» тощо.

Перші кроки

«Хмільнику», щира вдячність, подільська пер­лино, тобі за гостинність, за хліб і сіль, за ліки при­родні, за послуги щирі! Рос­ти, розбудовуйся, квітни, лікуй!», – такими теплими словами розпочався свят­ковий концерт, присвяче­ний 50-річчю санаторію.

Профспілковий санато­рій «Хмільник» розташу­вався серед мальовничої зелені лісів і ось уже 50 ро­ків радо приймає всіх, хто прагне відновити здоров’я, чудове самопочуття та приємно відпочити.

Це сьогодні санаторій знаний не лише на тере­нах нашої держави, а й да­леко за кордоном. Це сьо­годні він приймає близько тисячі осіб одночасно, від­почиваючі з’їжджаються звідусіль, а спектр послуг із лікування та профілак­тики хвороб постійно роз­ширюється. Однак усе має свій початок, і те, що іс­нує тут нині, будувалося і розвивалося десятиліття­ми… Тож про перші кроки санаторію, його історію й заснування розповів у сво­єму вітальному слові го­ловний лікар санаторію «Хмільник», кандидат ме­дичних наук, заслужений лікар України Олександр Галаченко:

– Існує легенда, яка пе­реповідає, що в одного польського магната дочка багато років страждала на ревматизм. Жодні ліки їй не допомагали. Багатій дуже заздрив своїй служ­ниці, яка аж сяяла здоро-в’ям, і мріяв побачити та­кою власну дитину. Поко­ївка порадила лікувати панянку чудодійною во­дою з кам’яної криниці, що знаходиться в лісовій гущавині за Хмільником. І диво сталося: дочка оду­жала! Та жадібний магнат наказав засипати крини­цю, аби ніхто більше не зміг скористатися цілю­щим джерелом.

Цей переказ довгий час жив у народі і лише в 1934 році знайшов своє реальне підтвердження. Щоб забез­печити Хмільник питною водою, геологи з гідрогео­логічної експедиції закла­ли першу свердловину. Але на них чекало розча­рування. Добута на глиби­ні 65 метрів, вода виявила­ся непридатною для пит­тя. Проте, джерело привер­нуло увагу науковців Ін­ституту геології Академії наук України й Україн­ського науково-дослідного інституту курортології. Висновок фахівців був вра­жаючим: Хмільницька ра­донова вода володіє уні­кальними цілющими влас­тивостями й не має анало­гів серед відомих міне­ральних джерел.

Тому уряд України в 1938 році визнав район за­лягання лікувальних вод навколо Хмільника ку­рортною місцевістю. У 1960-му Хмільник став ку­рортом союзно-республіканського значення. До слова, не можу не згадати, що 12 травня цього року Верховна Рада України ухвалила законопроект про проголошення природ­них територій міста Хміль­ника курортом державно­го значення! І це дуже слушний подарунок депу­татів до ювілейної дати са­наторію «Хмільник».

Початок 60-х років у країні був періодом науково-технічного про­гресу, будівництва вели­ких промислових об’єктів. Водночас відбувалося ін­тенсивне освоєння курорт­них ресурсів – сам час ви­магав розвитку мережі оздоровчо-профілактич-них закладів…

Уже в 1958 році в Хміль­нику було виділено 77 га землі для будівництва ку­рортної поліклініки та літнього пансіонату на 150 місць. Того ж року по­чалося будівництво… А вже 19 травня 1961-го оздо­ровниця профспілок при­йняла перших хворих – ця дата і вважається офіцій­ним днем народження са­наторію «Хмільник».

Впевнений розвиток

– Санаторій «Хміль­ник» був одним із кращих ще за радянських часів – сюди приїздили лікувати­ся та відпочивати всі жи­телі Радянського Союзу від Камчатки і Далекого Сходу до будь-якого куточка України, – згадує Голова ФПУ Василь Хара. – Незважаючи на перипе­тії, які відбуваються останнім часом у нашій країні, та й у світі зага­лом, а саме фінансово-економічна криза, втрата власності… санаторій ви­стояв і сьогодні впевнено стоїть на ногах! Нинішній стан санаторно-курортної системи – не лише проф­спілкової, а й усієї держа­ви, м’яко кажучи, бажає кращого, а все через коло­сальні проблеми, одна з яких – нестача коштів. Го­ловні причини такого ста­ну – це те, що громадяни не мають фінансової мож­ливості придбати путівки, а також їхня низька вар­тість (висока для людей, але низька для економіки санаторію!). Однак, попри труднощі, санаторій збе­ріг своє обличчя, зумів ви­стояти в найповнішому сенсі цього слова. Прогу­люючись територією «Хмільника», почуваєшся ніби у величезному парку: всюди лад, квіти, дерева, свіже повітря… Проведе­но реконструкцію корпу­сів, значно покращилися умови проживання, при цьому зовсім не постраж­дав лікувальний фактор! Ще раз варто наголосити, що санаторій витримав усі життєві випробовуван­ня і невпинно розвиваєть­ся, гідно виконуючи свою основну функцію – дару­вати людям здоров’я.

Дозвілля буває не лише святковим…


До 50-річчя профспілко­вого санаторію «Хміль­ник» аматорські колекти­ви Палацу культури «Ку­рортний», який є його час­тиною, підготували кон­цертну програму. Її із за­доволенням подивилися як гості свята, так і праців­ники закладу й відпочи­вальники. Всіх присутніх порадували своїми висту­пами народний самодіяль­ний ансамбль української пісні «Джерело», народний самодіяльний вокальний ансамбль «Вербиченька», народне тріо бандуристок і танцювальні колективи. Цікаво, що у їх складі ви­ступають не лише праців­ники культури, а й праців­ники санаторію та їхні діти. Тож відпочивальни­ки мали змогу побачити, як танцює чи співає, при­міром, їхня медсестра або як розповідає гуморески стоматолог…

Під час урочистих ві­тань почесні гості, як і го­диться, прийшли з нагоро­дами, відзнаками, пода­рунками... Серед нагоро­джених найкращих пра­цівників санаторію – не лише лікарі, а й молодші медичні сестри, офіціант­ки, водії, кухар, слюсар-сантехнік та ін.

За словами Віктора Беспалька, директора Па­лацу культури «Курорт­ний», аби зробити життя відпочивальників іще яскравішим, концерти тут відбуваються не лише у свята, а й щотижня.

– Люди залюбки прихо­дять на концерти, вітають артистів квітами, радують посмішками й оплесками. А трапляється, що й самі відпочивальники стають зірками, адже ми часто проводимо зустрічі з на­родними талантами. Перед тим розвішуємо оголошен­ня про те, що шукаємо та­лановитих відпочивальни­ків, і люди приходять до нас на репетиції. Так, спільними зусиллями, про­водимо зустрічі-концерти. І скажу відверто, що у кож­ному заїзді знаходиться чимало цікавих, особливих осіб, – розповідає Віктор Беспалько. – Окрім того, ми підтримуємо гарні сто­сунки з багатьма артиста­ми української естради. Вони приїздять, аби висту­пити з концертом у санато­рії. Зокрема, частими гос­тями є Катерина Бужин­ська, Віктор Павлік, Павло Зібров та ін.

У санаторії діє бібліоте­ка, двері якої відчинено всім охочим. Як нам розпо­віли її працівниці – Тамара Кримець і Валентина Бес­палько, тут обов’язково ко­жен знайде щось для душі. Так, можна дізнатися з га­зет останні новини, погор­тати відомі українські та російські журнали, почи­тати найрізноманітніші книги – від класики до су­часної літератури. Навіду­ються бібліотекарі й до хворих, яким важко ходи­ти, – приносять їм у палати свіжі газети, а буває, що й читають для них.

З вини уряду та Фонду соціально­го страхування, який не провів тендер і не закупив іще жодної путівки, ось уже півроку забло­ковані всі санаторії… Проте профспілковий санаторій «Хмільник» запо­внений нині на 90%, і я впевнений, що з на­станням літа цей показник зросте до 100%. Санаторій-ювіляр – приклад для насліду­вання. Якби ж усі санаторії були такими, було б менше проблем і не лише в санаторно-курортній системі, а й у роботі профспілок загалом.

ВАСИЛЬ ХАРА, ГОЛОВА ФПУ

 

50 років для санаторію – надзвичайна дата. За цей час тут відпочивали, оздо­ровлювались, лікувались і повертались до повноцінного життя не сотня і навіть не тисяча людей, а набагато більше. А це означає, що оздоровниця виконує загальнодержавну спра­ву – оздоровлює націю та зберігає її працездатність. Санаторій «Хмільник» посідає особливе місце у вітчизняній системі оздоровлення. Чудові природні фактори, вдало підібрана команда фахівців, які ви­користовують у роботі сучасне медичне обладнан­ням і методи лікування, перетворили цей санаторій на унікальний санаторно-курортний заклад загаль­нодержавного та міжнародного значення. Таким рівнем, перш за все, ми завдячуємо трудовому ко­лективу, який вкладає в цю справу не лише свої вміння і знання, а й душу.

Від імені правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та від себе особисто вітаю профспілковий санаторій «Хмільник» з ювілеєм! Бажаю добра, міцного здоров’я, успіхів, процвітання і нових здобутків.

МИКОЛА СУБОТА,

ГОЛОВА ПрАТ «Укрпрофоздоровниця»

 

«ХМІЛЬНИК» ЗНАЮТЬ У СВІТІ

Винятковість санаторно-курортного комплексу «Хмільник» полягає у вико­ристанні низки сприятли­вих природних факторів – радонової води, торф’яної грязі, Збручанської міне­ральної води, озокериту та лікувального клімату, які у поєднанні з методами тра­диційної й нетрадиційної медицини дають макси­мальний ефект.

Проте базовим методом лі­кування більшості недуг є саме радонотерапія. Радо­нова вода успішно викорис­товується в терапії патологій опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, ендокринної систем, гінеко­логічних, урологічних, дер­матологічних, стоматологіч­них захворювань, при пору­шенні обміну речовин.

Доведено, що курсовий прийом радонових ванн дозволяє не лише значно полегшити симптоми пере­бігу хвороби на термін від 12 до 18 місяців, а й знизи­ти дозу вживаних ліків про­тягом першого року.

Регулярне проведення ра­донотерапії значно поліп­шує якість життя пацієнтів. Окрім того, корисно при­ймати радонові процедури з метою профілактики за­хворювань (радонопрофі­лактика) і загального оздо­ровлення.

Анна РЄПІЧ, «ПВ».

Фото Кирила ЛАТИШЕВА

26.05.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання