« на головну 19.09.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1257)
22
Серпень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Збагачуємо здоров`ям

Курорт Саки. Бальнеогрязьовий санаторій ім. АКАДЕМІКА М. Н. Бурденка

Курорт Саки.  Бальнеогрязьовий санаторій ім. АКАДЕМІКА М. Н. Бурденка

Саки – стародав­ній курорт Криму, що розвинувся на базі власних уні­кальних природ­них лікувальних ресурсів: Сакського солоного озера з лі­кувальними грязя­ми й ропою, тер­мальних мінераль­них вод і морського узбережжя з піща­ними пляжами.

Місто-курорт Саки – визна­на оздоровни­ця для спі­нальних хво­рих. Саме санаторій ім. Академіка Миколи Ніло­вича Бурденка дав місту та курорту Саки визна­чення «центр інвалідів», місце ефективного засто­сування лікувальних гря­зей, в якому кожен паці­єнт отримує якісне лікування.

У санаторії функці­онують 5 лікувальних відділень на 371 ліжко; лікувально-діагностичне відділення з водогрязелікарнею, де якнай­повніше застосовується лікувальна грязь, а гря­зелікування здійснюєть­ся за унікальними мето-диками. Тут працюють кабінети рухової реабілі­тації, спортивні майдан­чики.

В оздоровниці ліку­ються хворі-інваліди, позбавлені можливості самостійно пересуватися (насамперед інваліди 1-ї групи). Тому в санаторії все облаштовано для об­слуговування інвалідів на візках.

Пам’ятають тут і про тих, хто має менш тяжкі захворювання або бажає оздоровитися на курорті Саки. Вони можуть при­дбати курсівки й окремі послуги із застосуванням лікувальної грязі, прожи­ваючи у житловому фонді міста або в готелі. Хворі проживають у двох- та чо­тирьохмісних номерах зі зручностями.

Лікування складних захворювань у санаторії проводиться природни­ми лікувальними чин­никами, застосовуються також апаратна фізіоте­рапія і лікувальна фіз­культура. До послуг пацієнтів водогрязелі­карня, де використову­ються лікувальна грязь, ропа, мінеральна вода та інші природні ресурси. Медикаменти – лише при невідкладних станах.

Також тут діє госпроз­рахунковий діагностич­ний центр. У ньому мож­на пройти комп’ютерну діагностику (визначення функціонального ста­ну організму по репре­зентативних точках на комп’ютерному апараті «Медбіотех»), провести до­слідження в клінічній, біо­хімічній і бактеріологічній лабораторіях, зробити рент­генівські знімки, електро­кардіограму, провести про­бу з дозованим фізичним навантаженням, обстежи­тись на апараті «Біодекс» та ін.

Санаторій працює ці­лорічно, нові відвідувачі приймаються щодня.

Ласкаво просимо до са­наторію!

Докладну інфор­мацію про сана­торно-курортні за­клади ЗАТ «Укрпро­фоздоровниця» ви зможете отримати на сайті www.ukrzdrav.info.

Придбати або забронювати путівку ви зможете, звернув­шись безпосередньо в сана­торії або до головного офісу ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» в місті Києві за адресою: 01019, Київ, вул. Шота Руставелі, 39–41, а також за телефонами: відділ продажів:

+38 (044)289–42–02; 289–54–52; факс: 289–43–02;

відділ маркетингу: 284–31–37; 289–60–02.

Ліцензія АВ № 392962 Міністерства культури і туризму України. ®

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

Показання для лікування в санаторії імені М. н. Бурденка: захворювання та наслід­ки пошкодження хребта та спинного мозку; травми та захворювання периферич­ної та центральної нервової систем; захворювання та наслідки травм опорно-рухо­вої та кістково-м’язової систем; дитячий церебральний параліч; захворювання сечостатевої сис­теми; захворювання шкіри та на­слідки опіків; наслідки вібрацій­ної хвороби.

Курс лікування із застосуванням лікувальної грязі в санаторії ста­новить 45–90 днів. Хворі можуть лікуватися не лише за путівками, а й за курсівками «лікування», «лі­кування і харчування», «лікування і проживання», а також додатково придбати окремі види лікуваль­них процедур.


Народження чудо-озера

Солоне Сакське озеро – гігантська лабораторія, в якій природа готує чудодійний бальзам – ліку­вальну грязь. Озеро простяглося із заходу на схід на 5 км, найбільша його ширина – 3 км. У давни­ну тут протікала річка, води якої несли до моря мул і гальку, вимиту в горах Криму. Так на дні майбутнього озера утворився шар річкових від­кладень. Понад 5 тисяч років тому русло річки було затоплене й утворилась морська затока. Хвилі поступово намили пісок і гравій, і затока відокремилася від моря пересипом.

Сакська грязь – еластична, масляниста, чорна й темно-сіра, із запахом сірководню. До її складу входять вода, розчинні солі натрію, калію, кальцію, магнію, нерозчинні сполуки заліза, калію, каль­цію, магнію та ін., органічні речовини (вуглеводи, жири, нафтенові кислоти тощо), різні мікроелементи. Ліку­вальна грязь має антимік­робні властивості, тобто здатність затримувати чи припиняти ріст і розвиток багатьох хвороботворних мікробів. Важливим ліку­вальним чинником Саксь­кого солоного озера є ропа. Вона має цілющі властиво­сті, аналогічні лікувальній грязі.

Крім того, у Саках є сверд­ловини, що дарують життє­дайну мінеральну воду, роз­кішний парк, дерева, зе­лень, квіти, чисті й затишні будівлі для житла, відпочин­ку і лікування, які створю­ють затишний куточок, оазис в кримському степу, де лікується хворий і із за­доволенням відпочиває здоровий пацієнт.


Спокій, тиша, чисте повітря...

Сакський курортний парк, який 1964 року оголошений пам’яткою садово-паркової архітектури, розкинувся на території майже 50 гектарів. Тут ростуть близько 80 порід дерев і чагарників. За розмаїттям рослинності парк нагадує ділянку бо­танічного саду – в ньому представлена флора багатьох країн світу. Тут можна побачити дуб і березу, польовий і американський клени, іспанський дрок і японську софору, тис і сам­шит, білу, чорну й пірамі­дальну тополі, білу й пурпу­рову вербу, в’яз і платан, каштан і гледичію, східну й західну туї, катальпу і сирій­ську троянду, граб, сосну, ялівець. У парку навіть є ро­весник динозаврів – дере­во-велетень гінкго. Під час весняного й осіннього пе­рельоту в парку оселяються безліч птахів, і цілий день, від сходу й до заходу сонця, тут лунає пташиний гомін.

 

 

22.01.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання