« на головну 24.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Спецвипуск

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «НАЙБІЛЬШ ЧУТЛИВИМ ДЛЯ УСІХ НАС ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПИТАННЯ ШОКОВОГО ПІДВИЩЕННЯ ЦІН І ТАРИФІВ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ»

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «НАЙБІЛЬШ ЧУТЛИВИМ ДЛЯ УСІХ НАС ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПИТАННЯ ШОКОВОГО ПІДВИЩЕННЯ ЦІН І ТАРИФІВ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ»

«Нам відома позиція Уряду. Це необхідність покінчити з корупцією в енергетичному секторі, створити передумови для енергетичної незалежності країни у газовому секторі, а також прагнення до раціонального використання природних ресурсів. Але запропоноване Урядом шокове підвищення ціни на газ у більшості громадян викликало несприйняття і обурення. Я наголошую – несприйняття і обурення», – зазначив Голова ФПУ.

«Ми завжди були послі­довними й активно виступає­мо за при­пинення політики жор­сткої економії, що здій­снюється виключно за рахунок працівників та пенсіонерів. Неприпус­тимо, щоб в умовах, коли у більшості трудящих аж занадто низькі зарплати, зростають борги із зарплат, реальна зарпла­та вже два роки поспіль знижується, вдаватися до таких різких кроків, адже абсолютна біль­шість працівників опи­ниться в ситуації, коли будуть вимушені проси­ти милості у держави.

До кінця року в чергу за державною допомо­гою стануть майже 9 млн родин із загальної кіль­кості 15 мільйонів; до ка­тегорії отримувачів суб­сидії може потрапити майже три чверті працю­ючого населення.

Зараз питання підви­щення ціни на газ і комунальних тарифів для населення активно обговорюється у трудових колек­тивах, триває всеукраїн­ський збір підписів за ска­сування такого рішен­ня. Ми закликаємо У р я д д о конструк­тивного обгово­рення шляхів пом’якшення наслідків підвищен­ня кому­налки.

Наш план простий. Як ва­ріант пом’якшення цінового удару – зрос­тання доходів населення, зокрема, підвищення мі­німальної зарплати, пен­сії та приведення їх у від­повідність до закону про прожитковий мінімум. Тобто потрібно вдвічі під­вищити мінімальні соці­альні стандарти, щоб не допустити зниження жит­тєвого рівня.

Також профспілки про­понують інший, так зва­ний комбінований, варі­ант вирішення цього питання – часткове підвищення зарплати і одночасне зменшення ціни на газ.

Це питання розглядало­ся на СПО 16 черв­ня ц.р. за участю міністра соціаль­ної політики України Андрія Реви.

Нами напрацьовано та переда­но до парламенту законопроект щодо пом’якшення наслідків під­вищення цін і тарифів у розрахун­ку на подальшу співпрацю з вла­дою для нормалізації ситуації.

Визначальним фактором нашої роботи у цьому напрямі має стати недопущення зниження життєво­го рівня людей».

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

Фото Кирила ЛАТИШЕВА

 

ПРОФСПІЛКИ ВИБОРЮЮТЬ ПРАВО НА ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТ

23 червня у Міністерстві соціальної політики України відбулося засідання Спільної робочої ко­місії для ведення колективних переговорів і підго­товки проекту Генеральної угоди на новий строк.

Як повідомляє прес-центр ФПУ, голову­вав на засіданні ке­рівник Робочої комі­сії об’єднань профспілок. А напередодні у ФПУ було про­ведено консультації з обгово­рення положень проекту Ге­неральної угоди, що стосу­ються питань оплати праці.

Пропозиції профспілкової сторони такі:

– встановити на підприєм­ствах, в організаціях небю­джетної сфери усіх форм власності тарифну ставку робітника І розряду в розмі­рі не менше 115% мінімаль­ної заробітної плати, вста­новленої згідно з чинним за­конодавством.

Ця норма має вступити в дію з першого числа місяця, що настає за тим місяцем, коли буде підписана Генугода;

– розмір заробітної плати не­кваліфікованого працівника небюджетної сфери за по­вністю виконану норму ро­бочого часу в нормальних умовах праці повинен пере­вищувати розмір прожитко­вого мінімуму для працездатних осіб, визначений за­коном, що можливе за умови внесення змін до проекту Ге­неральної угоди в частині збільшення та­рифної ставки робітника І роз­ряду з 105% до 115%.

Стосовно опла­ти праці пра­цівників бю­джетної сфери профспілки пропонують:

– щороку до 1 травня та до 1 серпня прово­дити перегово­ри щодо вста­новлення Кабі­нетом Міні­стрів України розміру поса­дового окладу (тарифної став­ки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сіт­ки та посадових окладів пра­цівників бюджетної сфери, яким посадові оклади визна­чаються окремими рішення­ми Кабінету Міністрів Укра­їни, у тому числі державних службовців, з метою посту­пового наближення розмірів посадових окладів (тариф­них ставок) до законодавчо гарантованого рівня;

– при формуванні проекту чи внесенні змін до Держав­ного бюджету на відповід­ний рік розгл ядати з ураху­ванням можливостей зведе­ного бюджету питання щодо підвищення розміру посадо­вого окладу (тарифної став­ки) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сіт­ки понад його збільшення на індекс інфляції відповідно­го року, із забезпеченням збільшення фонду оплати праці;

– зменшення грошового роз­риву між посадовим окла­дом (тарифною ставкою) працівника І тарифного роз­ряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою;

– відповідне збільшення фонду оплати праці для дер­жавних службовців.

До реалізації у повному об­сязі завдань пункту IV 2.1 «Запровадження нової мето­дології визначення міні­мальної заробітної плати» Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердже­ного розпорядженням Кабі­нету Міністрів України від 27.05.2016 № 418-р, не допускати збільшення гро­шового розриву між посадовим окладом (тариф­ною ставкою) пра­цівника І тариф­ного розряду Єди­ної тарифної сіт­ки та мінімаль­ною заробітною платою.

У разі продовжен­ня терміну реалі­зації на 2017 рік забезпечити про­тягом 2017 року поступове набли­ження середньо­річного посадово­го окладу (тариф­ної ставки) працівника І та­рифного розряду Єдиної та­рифної сітки до середньоріч­ної мінімальної заробітної плати.

За результатами наради оста­точної домовленості із зазна­чених питань досягти не вда­лося. Сторони домовились продовжити перемовини.

01.07.2016



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання