« на головну 23.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Людина і праця

«...Ізоляція» від людей?

«...Ізоляція» від людей?

Традиційні очікування наприкінці грудня залишити всі негаразди у році, що минає, натомість перебравши усе добре в рік прийдешній, на жаль, да­леко не завжди справджуються. От і колектив ПАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» новорічні й різдвяні свята, завдяки керівництву під­приємства, зустрічав геть не з думками про світле майбутнє. Які ж, зре­штою, вимальовуються перспективи перед людьми, якщо на зламі років їх ознайомили з наказом про запровадження неповного робочого дня?

Голова правління ПАТ «Теплозвукоізоляція» Леонід Ци­буля подав до проф­спілкового комітету подання на встановлення неповного робочого дня. Подібний крок аргументу­ється вимушеною необхід­ністю «у зв’язку із призу­пиненням експлуатації установки із виготовлення БСТВ (виготовляли по­лотно з базальтового су­пертонкого волокна спеці­ального і будівельного при­значення – ред.), що при­звело до зміни істотних умов праці, із різким змен­шенням замовлень на го­тову продукцію, а також зі скрутним фінансовим ста­новищем підприємства». Тож із 23 лютого для пра­цівників ремонтно-механічного цеху, господар­ського відділу, адміністративноуправлінського апарату пропонується встановити графік роботи у вигляді 5денного робо­чого тижня з відпрацюван­ням 1 (!) години впродовж робочого дня. Працівни­кам та майстрам цеху № 2, відділу технічного контр­олю, енергоцеху, завідую­чому здоровпунктом, во­дію автотранспортного відділу пропонується від­працьовувати по 4 години тричі на тиждень. Ну а найбільше поталанило го­лові правління – у нього буде хоча й скорочений ро­бочий день (4 години), але повний 5денний робочий тиждень!

Зрозуміло, що такі пла­ни керівництва не припали до душі ані профкому під­приємства, ані всьому ко­лективу. І справді, найпер­ше, що спадає на думку, – над людьми або відверто знущаються, або у такий спосіб не надто вже й заву­альовано намагаються примусити звільнитися. Аби розібратися у ситуації та отримати інформацію, як кажуть, на місці, журна­ліст «ПВ» разом із головою Київської обласної органі­зації профспілки будівель­ників Галиною Бондарчук відвідали смт Коцюбин­ське, де розташоване під­приємство, поспілкували­ся з членами профкому та головою правління підпри­ємства.

Стан справ на «Теплозвукоізоляції», схоже, й справді не найкращий. Це, мабуть, єдине, у чому по­зиції трудового колективу й керівництва ПАТ збіга­ються. Однак бачення про­цесів, які призвели до ни­нішньої кризи на колись успішному заводі, флагма­ні свого сегмента будівель­ної індустрії – ледь не діа­метрально протилежні. Невдячна справа розбира­тися у відносинах між ак­ціонерами підприємства, та й безперспективно за­днім числом обговорюва­ти прийняті ними рішен­нями – час, як відомо, на­зад не повернеш. Почина­ючи з грудня минулого року основне виробництво на підприємстві практич­но зупинено. Запропонова­ний графік робіт, зазнача­ють працівники, не відпо­відає навіть елементар­ним вимогам щодо під­тримки життєдіяльності підприємства. А відтак люди сумніваються в тому, що збереження ви­робництва взагалі зна­читься у планах керівни­цтва. Голова правління «Теплозвукоізоляції» Лео­нід Цибуля подібні припу­щення відкидає, натомість розраховує на оздоровлен­ня фінансової ситуації на підприємстві. І запевняє, що готовий до діалогу. А тим часом, за даними ре­дакції, на «Теплозвукоізо­ляції» робітники почали писати заяви про звільнен­ня. Це, зрештою, і зрозумі­ло, адже у людей сім’ї, діти. А добиратися на ро­боту спозарання, аби «від­мітитися» й годину відбу­ти на території, – позбав­лено сенсу і з фінансової, і з психологічної (це, певно, найважчий аспект) точки зору. Людям важко повіри­ти в те, що з ними так чи­нять на підприємстві, яко­му вони віддали десятки років не просто трудової біографії – життя.

А наскільки буде успіш­ним і перспективним під­приємство, з якого звіль­няються фахівці, – питан­ня, думаю, риторичне…


СПОДІВАННЯ – НА ОБ’ЄКТИ ДО ЄВРО–2012

Голова правління ПАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» Леонід Цибуля поточні проблеми підприємства пов’язує зі спробою його рейдерського захоплення.

– Крапку в цій справі вдалося поставити лише восени, але за цей час ми зазнали відчутних фінансових збитків. нині великі надії покладаємо на реалізацію вогне­захисної системи «FIX», яка призначена для вогнезахисту металевих вентиляцій­них і димових каналів усередині будівельних об’єктів у житловому, промислово­му та громадському будівництві. наше підприємство єдине, що має необхідні сер­тифікати на виробництво цієї продукції. вона буде реалізована на об’єктах до євро–2012 – це нск «олімпійський», палац спорту, низка готелів тощо.

Тож наказ про встановлення неповного робочого дня я волів би розглядати на­самперед як попередження. якщо ситуація унормується, зрозуміло, підприєм­ство працюватиме у звичному режимі. однак на сьогодні не можу давати 100-відсоткову гарантію, що вже найближчим часом усе буде добре й усі залишать­ся на своїх робочих місцях. але докладатиму для цього максимум зусиль


Колектив не бачить перспектив

Володимир Плесса, голова профкому ПАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція»

Ситуація на підприємстві вкрай склад­на. Усе літо завод працю­вав ледь не в авральному режимі – покуп­ці продукцію буквально «розмітали». тому люди не погодилися, та й профком виступив категорично про­ти, коли у грудні всім було запропоновано піти у від­пустки без утримання, тобто за власний рахунок. тоді ке­рівництво вирішило вчини­ти по-іншому, і колектив офі­ційно попередили, що за два місяці починаємо працюва­ти за скороченим робочим графіком. при цьому нам ні­чого не відомо про долю за­роблених грошей: мовляв, комерційна діяльність під­приємства – не ваша справа.

Оскільки основне виробни­цтво фактично стоїть, люди переважно займаються… заготівлею і штабелюван­ням дров. і лише частково – фольгуванням виробів. Відтак, зрозуміло, колектив просто не бачить перспек­тив – раніше можна було розраховувати заробити бодай на реалізації нашої продукції, а нині склади за­воду практично порожні.


ДОВІДКА «ПВ»

ПАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» – перший і свого часу провідний вітчизняний виробник теплозвукоізоляційних матеріалів будівельного й спеціального при­значення з базальту. основна продукція підприємства ши­роко використовується в машинобудуванні, енергетиці, металургії, хімічній промисловості, автомобілебудуванні, цивільному будівництві тощо. постійними замовниками виробів «теплозвукоізоляції» були потужні українські під­приємства. продукція заводу мала попит не лише на укра­їнському ринку, а й у країнах близького і далекого зарубіж­жя – у Болгарії, Польщі, Кореї, Китаї, Канаді…

 

Убезпеч себе сам!

Галина Бондарчук , Голова Київської обласної організації Профспілки будівельників

Останнім ча­сом у галузі склалися не­гативні тен­денції щодо перешко­джання власниками підпри­ємств діяльності профспілок.

У більшості випадків при змі­ні власника підприємство перереєстровують, тож ро­бітників примушують писати заяви спочатку про звіль­нення, а потім уже про при­йом на роботу в начебто нову організацію. Хоча усе це елементарно можна було б зробити «по переведен­ню». однак рушійна сила цього процесу – бажання позбутися профспілки на своєму підприємстві. Хоча проф організацію можна створити будь-де, зареєстру­вати, а потім поставити ке­рівництво до відома. на цей випадок завбачливі власни­ки разом із заявою про при­йом на роботу змушують ро­бітників писати відразу й за­яву на звільнення з відкри­тою датою. так тримають лю­дей «за горло» загрозою звільнити при перших же виявах непокори.

Недобросовісним робото­давцям профспілка – як кістка поперек горла. адже більшість робітників пра­цює у важких, а на алюмініє­вих виробництвах, кількість яких невпинно зростає, – і взагалі у шкідливих умовах. Тож власники не хочуть мати з профспілками спра­ви, бо ті вимагають викону­вати всі законодавчо вста­новлені вимоги щодо пільг, атестації робочих місць тощо. тому справа кожного – зробити свій вибір: підда­тись на тиск і залякування з боку роботодавця чи убез­печити себе захистом із боку наймасовішої громад­ської організації країни.

 

 

20.01.2011


Володимир ПОЛЄТАЄВ, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання