« на головну 25.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Людина і праця

«Точка кипіння» ГМК

«Точка кипіння» ГМК

31 травня в Запоріжжі біля стін обладміністрації відбулася масштабна акція протес­ту представ­ників підпри­ємств та ор­ганізацій ГМК України, в якій узяли участь понад 5 тисяч осіб.

НА ЗАХИСТІ «ФУНДАМЕНТУ ЕКОНОМІКИ»

На заклик Профспілки металургів і гірників України, його Централь­ного та обласного коміте­тів трудящі запорізьких підприємств, металурги та гірники з Дніпропе­тровська, Донецька, Марі­уполя, Кривого Рогу, Кре­менчука, Комсомольська, Нікополя, Дніпродзер­жинська, Миколаєва та ін­ших міст України висло­вили протест проти погли­блення кризової ситуації на гірничо-металургійних підприємствах країни.

Члени профспілки че­кають конкретних дій від влади і заявили рішуче «ні» розвалу ГМК. Так, промовці на мітингу за­значали, що однією з голо­вних причин соціально-економічної нестабіль­ності регіону є здійснення ринкових реформ без дер­жавного регулювання еко­номіки.

«ГМК був, є і ще довго залишатиметься осно­вною ланкою у народно­господарському комплек­сі України, – зазначив у своєму виступі голова ЦК ПМГУ Володимир Каза­ченко. – Адже саме ГМК забезпечує державну скарбницю 47% валюти, наповнює бюджети всіх рівнів, соціальних фондів. Очевидно, що з боку дер­жави має бути адекватне ставлення до гірничо-металургійного комплексу. Насправді ж в Україні нині немає навіть органу на рівні уряду, який би ко­ординував і вирішував проблеми галузі: Мініс­терство промислової полі­тики України замінили Агентством з управління державними корпоратив­ними правами та майном, при тому, що держвлас­ності в ГМК залишилося всього 2–3%. Складається враження, що критична ситуація на багатьох під­приємствах ГМК кимось свідомо підтримується і загострюється. Але ми, профспілка, не дамо зруй­нувати ГМК – фундамент економіки України. У со­лідарності і згуртованості – наша сила!»

Незважаючи на поліп­шення кон’юнктури рин­ку металу і дії профкомів, Центрального та обласно­го комітетів ПМГУ, еконо­мічний стан низки під­приємств Запорізького ре­гіону продовжує погіршу­ватися, зростає соціальна напруженість у трудових колективах.

«Складне фінансове ста­новище підприємств ГМК Запорізької області, повна або часткова їхня зупинка і, як наслідок, викид трудо­вого потенціалу на біржу праці або у тіньову еконо­міку для Запорізької облас­ті будуть катастрофічни­ми», – упевнений голова За­порізького обкому ПМГУ Валерій Козуб.

КРИЗА ПОГЛИБЛЮЄТЬСЯ

Зупинено виробництво на ВАТ «Запорізький алю­мінієвий комбінат», ДП «Вуглекомпозит». Частко­во зупинені ВАТ «Запо­різький завод фероспла­вів», «Запорізький стале­прокатний завод» (виво­дяться з експлуатації ме­талургійні агрегати, цехи). Наразі існує реаль­на загроза зупинки вироб­ництва у ВАТ «ГДК «Міне­рал». Зберігається важка фінансово-економічна си­туація на ДП «Запорізь­кий титаномагнієвий ком­бінат» та в Інституті тита­ну. За інформацією адмі­ністрації ПАТ «Запорізь­кий завод феросплавів», у зв’язку з погіршенням си­туації за останні 5 місяців підприємство має намір скоротити 1900 осіб (біль­ше 55% фактичної чисель­ності). Спостерігаються наполегливі спроби зруй­нувати чіткий виробни­чий ритм комбінату «За­поріжсталь».

Ситуація в запорізько­му ГМК уже підійшла до критичної межі. На жаль, держава вперто не помічає – або не хоче помічати – проблем найбільшого ін­дустріального регіону кра­їни і десятків тисяч людей, що втратили впевненість у завтрашньому дні.

Завершився багатоти­сячний мітинг одностай­ним прийняттям Звернен­ня до Президента, Прем’єр-міністра, обласної держад­міністрації та керівників підприємств гірничо-металургійного комплек­су Запорізької області.

Протестувальники на­лаштовані рішуче: у разі невиконання заявлених у цьому документі вимог Профспілка металургів і гірників України готова організувати і провести Всеукраїнську акцію про­тесту в Києві.

Елеонора СИЛІВЕРСТОВА,

Запорізька обл.

Фото автора


Сьогодні проблема загострюється: зу­пиняються цехи, заводи, люди втра­чають робочі місця, підвищуються та­рифи та ціни. Українські виробники феросплавів та алюмінію не є конкурентоспро­можними, навіть збиткові через високу собівар­тість продукції. Ситуація критична, тому ми й ви­магаємо від Президента та Уряду не допустити зу­пинки підприємств галузі.

Наразі ЦК вніс пропозицію Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політи­ки та підприємництва розглянути ситуацію, що склалася, на засіданні Комітету. Його заплановано на 10 червня. Ми вже готуємо списки учасників та проблемні питання. також у найближчі тижні пла­нується вихід в ефір програми «Шустер Live», на якій будуть обговорюватися порушені нами проблеми. робота проводиться по усіх на­прямках, тож приблизно 17 червня будемо підбивати підсумки того, що зробле­но. Тоді й приймати­меться рішення, чи ру­шати на Київ.

Володимир Казаченко,

Голова ЦК ПМГУ

 

А БОРГ І НИНІ ТАМ…

«Профспілкові вісті» вже інформували чи­тачів про конфлікт між первинною проф­спілковою організаці­єю КП «Облводоканал» Запоріжжя та облас­ною радою – власником підприємства (№ 19 від 12 травня 2011 року). Однак конфлікт недо­пустимо затягнувся.

ПРО СУТЬ КОНФЛІКТУ

Через встановлення тари­фів на послуги підприєм­ства за ціною, що є нижчою за собівартість, КП «Облво­доканал» зазнало збитків, у зв’язку з чим виникла за­боргованість із виплати за­робітної плати. Власник під­приємства Запорізька об­ласна рада відмовилася по­вернути різницю в тарифах та фінансово забезпечити погашення заборгованості із заробітної плати. Підпри­ємство звернулося до суду. Орджонікідзевський район­ний суд Запоріжжя зобов’язав обласну раду відшкодувати комунально­му підприємству «Облводо­канал» витрати на суму 15,6 млн грн. Після неповернен­ня коштів згідно з рішенням суду первинна профспілко­ва організація підприєм­ства звернулась до відді­лення Національної служби посередництва і примирен­ня Запорізької області про реєстрацію колективного трудового спору між найма­ними працівниками кому­нального підприємства

«Облводоканал» та власни­ком підприємства. Відділен­ня НСПП відмовило у такій реєстрації, тож трудовий ко­лектив змушений був звер­нутися до Окружного адміні­стративного суду Києва з по­зовом визнати протиправ­ними дії НСПП та скасувати її рішення. 13 квітня ц. р. суд визнав правим позивача – тобто трудовий колектив підприємства. Цьому сприя­ли підготовка спеціалістами апарату ФПУ аргументації щодо правомірності вимог первинної профспілкової організації, а також ціле­спрямовані дії обласної ор­ганізації та ЦК профспілки.

У ЦІЙ ІСТОРІЇ ДИВУЄ ВСЕ

Іте, що «служба государева» – обласне відділення Націо­нальної служби посередни­цтва і примирення, яка має сприяти оперативному розв’язанню трудових кон­фліктів та захищати праців­ників від такого ганебного явища у нашій державі, як заборгованість із виплати заробітної плати, замість цього три місяці реєструва­ла трудовий спір і змушена була це зробити згідно з рі­шенням суду. Й інше – дії власника підприємства За­порізької обласної ради, яка під надуманими мотивами вже двічі зірвала засідання трудового арбітражу й нада­лі продовжує ігнорувати за­конодавство України.

Проте обласна організація профспілки і її Центральний комітет не збираються ми­ритися з ігнорування закон­них прав працівників під­приємства і продовжують відстоювати інтереси тру­дового колективу.

Так, 3 червня 2011 року Центральний комітет проф­спілки направив листа до Президента України, як га­ранта Конституції, про не­виконання його Указів і Роз­поряджень Запорізькою об­ласною радою щодо лікві­дації заборгованості із за­робітної плати з проханням втрутитись у ситуацію й сприяти вирішенню цього конфлікту.

10.06.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання