« на головну 23.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1254)
04
Липень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата

Статті Листи в редакцію

Принижений учитель – горе держави

Принижений учитель – горе держави

...Передісторія подій, про які йтиметься, почина­ється з часів здобуття незалежності нашою дер­жавою, коли політикам було не до шкіл, дітей і учителів, адже почався період великого розподілу і «прихватизації». А щодо утримання будівель і матеріально-технічного забезпечення навчаль­них закладів – то такої «розкоші» провладні мужі собі не дозволяли. А дітей треба ж учити!

  Тож обов’язки ці помалу переклали на плечі вчите­ля. Спочатку були прохан­ня до батьків допомогти підбілити чи підфарбувати в класі, потім – благання здати кошти на ремонт кла­су і школи, далі – на вікна, меблі, освітлення, каналіза­цію тощо. Офіційно це ро­бота батьківського коміте­ту, а насправді – обов’язки вчителя, якого перетвори­ли на рекетира, а одночас­но – штукатурамаляра. При цьому не раз звинува­чуючи в корупції.

Безпрецедентний випадок сколихнув місто Очаків, що на Миколаївщині. в Очаків­ській ЗОШ № 2 ім. П. П. Шмідта учителя Любов Люту звільнили за ст. 40 п. 3 КЗпП України. Головною причиною стало те, що вчи­тель із батьками 6Б класу, зробивши зразково ремонт в кабінеті, не вгодила адмі­ністрації зі строками вико­нання, кольором стін, а пропозиція про жалюзі пе­ретворилася на цілу бата­лію. І, нарешті, Любов Ана­толіївна здійснила свій най­більший «злочин» – нагада­ла одному з учнів, на про­хання батьківського коміте­ту, що його батьки не здали до цього часу гроші на ре­монт. і почалося...

Правда, непорозуміння можна було б уникнути, якби не втручання началь­ника міськво Р. Земляної, яка викладає історію в цій школі. Через особисту не­приязнь вона почала згаду­вати Любові Анатоліївні такі «злочини», про які кухарки рідко на кухні балакають.

Голова комісії, яка розгля­дала цю конфліктну ситуа­цію, заступник міського го­лови А. Берсан перевів не­порозуміння в ранг злочи­ну й запропонував розра­хувати вчителя за статтею, що і швиденько зробила директор школи О. Яровен­ко наступного дня. За наше жито та ще нас і бито.

Якби пан А. Берсан, що від­повідає в місті за освіту, на­чальник міськво Р. Земляна, виконуючи свої прямі обов’язки, організували ре­монт приміщення школи й класів, забезпечили на­вчальний заклад меблями і шторами, то Л. Люта не бі­гала б усе літо у свій кабі­нет, контролюючи ремонт і дрібні допоміжні роботи, не мозолила б очі директо­рові, не нагадувала б учням про кошти на ремонт, спо­кійно відпочила б у відпуст­ці і не мала б сьогодні го­ловного болю.

Прикро, але це не поодино­кий факт, а система. У ЗМІнаші державні мужі розпо­відають про безплатну осві­ту, тож і хай роблять її без­платною, а якщо не вміють – то хай буде вона офіційно платною, бо освіта давно вийшла за рамки безплат­ного навчання і стала годів­ницею для зловживань.

Шановний міністре освіти і науки України Дмитре Табачник!

Шановний голово Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки Георгію Труханов!

Просимо вникнути в дану ситуацію, звільнити учите­ля від обов’язків, які не передбачені законодавством ні України, ні іншої держави!

Допоможіть Любові Лютій відновити свої професійні й людські права. Дайте правову оцінку діям директора школи О. Яровенко, начальника міськво Р. Земляної, за­ступника міського голови А. Берсана. і будьмо оцінюва­ти вчителя за результативність навчальновиховного процесу, за творчість і любов до дітей, а не затоптува­тимемо його все далі в багно! Бо принижений учитель – це сірий, хамовитий учень, це обмежене, сповнене терактами, моральним виродженням суспільство.

Г. НАЛАПКО,

Голова Ради Профспілки працівників освіти і науки М. ОЧАКОВА

13.01.2011Коментарі

#3 16.01.2012 20:17 добавил: Вчитель | додати коментар

Всі школи збирають гроші,всі вчителі та батьки ремонтують класи,але питання стосовно зловживань виникло тільки до Лютої,бо ця особа спробувала нажитися на праці батьків,дітей,а Налапко (автор) пасквілю є близькою подругою цього вовка в овечій шкурі!Обоє-рябоє !І соромно повинно бути Г. Налапко за покривання та виправдання Лютої. Через таких "адвокатів" у школах є насильство та приниження дітей!

 
#2 12.01.2012 17:46 добавил: Вікторія | додати коментар

та невже ж вчителька для себе ці гроші просила? Як же не соромно так писати? А факти приниження дітей- так по цим фактам і треба було проводити роботи, а не шукати тепер виправдання для себе.

 
#1 29.09.2011 06:48 добавил: Вчитель | додати коментар

А чому шановна авторка змовчала про факти приниження Лютою дітей?Чому нешановна пАні Налапко мовчить про факти вимагання з дітей грошей,які робила Люта?А висновок простий,сама така сама!

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання