« на головну 24.06.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата

Перлини південно-східного Криму

 На південному сході Криму біля стародавнього згаслого вулкана Кара-Даг на березі Чорного моря розкинулося затишне селище Курортне. Ця приморська долина диво­вижно гарна, адже розташована у заповідній зоні. Чудовий вид на Кара-Даг, прозоре море, пляж із камінчиками і скелясті вершини Ечкі-Дагу, оповиті туманною дим­кою... А туристів у цей куточок Криму приваблює Лисяча бухта – улюблене місце відпочинку «дикунів».

 ЛИСЯЧА БУХТА

Гори, море, свобода. Про Лисячу бухту, мабуть, чули всі – це найвідоміший кримський пляж, що про­стягнувся довгою піщаною смугою біля підніжжя Ечкі-Дагу. Кажуть, що її назва походить від мор­ської лисиці. Але тутешні старожили запевняють, що спершу бухту називали Ли­сою через оголені берегові виступи, що піднімаються над нею.

У Криму безліч чудових пляжів, які не поступають­ся Лисці м’яким піском і пестливим морем, але тіль­ки у Лисячій бухті панує неповторний дух розкутос­ті й безтурботності. Щоліта тут завжди людно. Намети стоять усюди: на пляжі, па­горбах, на галявинах у лісі. Це місце притягує до себе людей найрізноманітні­ших інтересів: тут можна зустріти біолога, який ви­вчає рідкісні рослини, до­бропорядне сімейство. Ечкі-Даг також уподобали скелелази й активні турис­ти, яким не ліньки щодня більш як годину витрачати на спуск і підйом на гору, аби скупатися в морі. Але більшою мірою Лисяча бух­та – Мекка для неформаль­ної молоді та нудистів. Сюди можна дістатися на машині, але краще просто прийти пішки з пляжу се­лища Курортного по вузь­кій стежині уздовж пагор­бів через Крабів мис, мина­ючи скелі Диню та Кавун.

КАРА-ДАГ

Кара-Даг, що означає Чорна гора, не що інше, як древній вулкан. Є в Криму й таке диво. Справді, масив Кара-Дагу відрізняється від більшості кримських гір, вкритих лісом. Темні скелі спускаються в море. Там безліч таємничих бухт і гротів.

Пояснити, на що на­справді схожий Кара-Даг, просто неможливо – це ніби намагатися розпові­сти, що таке вогонь, люди­ні, яка його ніколи не бачи­ла. Кара-Даг вражає своєю величчю, неповторними обрисами, він сповнений таємниць і незвичайно ви­разний. У нього закохуєш­ся відразу й назавжди. Але водночас він похмурий і колючий.

Кара-Даг справляє силь­не, незабутнє враження, а якщо вам особливо пощас­тить, то ви зустрінете ще одне диво: веселих, жвавих дельфінів! У районі Кара-Дагу дуже багато риби, тому дельфіни залюбки припливають сюди. Вони ласують рибою, граються і навіть супроводжують ка­тери з туристами. Це не дельфінарій (хоча на Кара-Дазі є й такий!), а просто вільні тварини у себе вдо­ма – у відкритому морі.

ЗОЛОТІ ВОРОТА

Головна визначна пам’ятка Кара-Дагу – Золоті ворота. Скеля, що виступає з води неподалік від берега, наскрізь прорізана аркою природного походження. Золоті ворота ще назива­ють Шайтан-капу, що озна­чає Чортові ворота. Існує повір’я, що, пропливаючи через арку, треба кинути в скелю монету, але так, аби вона обов’язково задзвені­ла, тоді загадане бажання неодмінно справдиться. 
16.09.2012
 
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання