« на головну 18.06.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата

Парад вишиванок – 2012

 Вишукані різнобарвні квіти, обереги та візерунки, виконані у різноманітній кольоровій гамі, поєдналися на традиційному вбранні українців – вишиванці. Як національний символ єднає людей різного віку – шанувальників народних традицій, можна було побачити 24 серпня на головній вулиці Києва – Хреща­тику, де проходив Парад вишиванок.

 У святковій ході взя­ли участь понад 3,5 тис. представ­ників із різних об­ластей України. Вони продемонстрували вишукані й неповторні ви­шивані сорочки, виконані у техніці свого регіону. Гаптовані, мережані, по­лотняні, шовкові, червоні з чорним, жовто-блакитні вишиванки – усіх не пере­лічити, такі ж різні, як і люди, які їх одягають.

У День Незалежності всеукраїнський карнавал об’єднав регіони країни святковою атмосферою і національними мотивами. Щирість, із якою люди бра­ли участь у цьому святі, створила чудову атмосфе­ру натхнення та показала талант народу, в якому ви­словлюється багатомов­ність історичної геніаль­ності представників різних регіонів України.

Як повідомив перед по­чатком дійства голова ху­дожньої ради Параду ви­шиванок відомий музи­кант і співак Олег Скрипка, проведення параду мало на меті «показати, що наша вишиванка зі своєю загад­ковою символікою є не тільки старовинною, а й сучасною, що носити її – модно; познайомити учас­ників із символікою візе­рунків, із характерними для різних регіонів Украї­ни типами узорів, заціка­вити молодь рідною куль­турою та навчити любити її».

У святковому дійстві ре­гіони й міста представляли учні, студенти, люди похи­лого віку, самодіяльні та професійні творчі колекти­ви, а також усі охочі, що приїхали із рідного міста до столиці.

Вишиванкову ходу від­крив керівник оргкомітету Параду вишиванок Ігор До­бруцький. Згодом відбувся заїзд байкерів із київського клубу «Легіон», за ними ви­рушили прикрашені квіта­ми та прапорами квадро­цикли. Під різноманітні пісні й жарти пройшли у на-ціональних строях пред­ставники усіх регіонів України.

Святкова колона із Хре­щатика попрямувала до Співочого поля. Кожен ре­гіон представляла розмі­щена на возі велика писан­ка, що її виготовили місце­ві майстри. Піднесену ат­мосферу створювали духо­ві оркестри, які виконува­ли запальні українські ме­лодії.

На Співочому полі впро­довж дня тривали різнома­нітні заходи, присвячені вшануванню української вишиванки. Кияни та гості столиці брали участь у кон­курсі на кращий виріб, ви­готовлений руками народ­них майстринь, і милува­лися справді унікальними зразками мистецтва ви­шивки, виконаними у на­ціональних мотивах.

За підсумками конкурсу перемога дісталася Чернів­цям. Вбрання з буковин­ським орнаментом визна­ли найкращим у номінаці­ях «Найкраща чоловіча сорочка» та «Найкраща ди­тяча сорочка». Жіноча ви­шиванка чернівчан посіла третє місце. Почесне журі Параду вишиванок нагоро­дило переможців диплома­ми та цінним подарунка­ми. А найгарнішою було визнано буковинську пи­санку.

Перед глядачами ви­ступили творчі колекти-ви, які виконали народні пісні.

Організатори пообіцяли зробити Парад вишиванок у День Незалежності тра­диційним.Фото автора

06.09.2012
 
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання