« на головну 24.06.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата

Регбі – гра для найсильніших

Минулими вихідними під патронатом Федерації профспілок України на столичному стадіоні «Спартак» відбувся 2-й міжнародний юнацький турнір «Кубок посла Південно-Африканської Республіки в Україні з регбі», в якому взяли участь команди України, Росії та Польщі. Неймовірна спека, задуха і тополиний пух не завадили спортсменам-регбістам активно боротися за перемогу. А привітати й підтримати команди приїхали перший заступник Голови ФПУ Юрій Кулик, перший секретар по­сольства ПАР в Україні Себеле Мокока, директор Фонду розвитку дитячо-юнацького регбі в Україні Леонід Дейнеко та президент Київської міської федерації регбі Євген Клюзко. Свої вітання юним спортсменам передав також президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон Сергій Бубка. Окрім теплих слів, ФПУ та НОК України привітали кращих гравців призами.

За словами Юрія Ку­лика, профспілки завжди підтримува­ли, підтримують і будуть підтримува­ти спорт. «Ще очолюючи профспілки Донецької об­ласті, Голова ФПУ Василь Хара опікувався спортивни­ми, культурно-масовими за­ходами, тож ми створили Раду з питань фізкультури і спорту при Федерації профспілок України, до якої увійшов і Сергій Бубка, – розповідає Юрій Миколайо­вич. – Радою вже надано чи­мало пропозицій Президен­ту України Віктору Януко­вичу щодо розвитку фізич­ної культури і спорту, зо­крема дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Там на сьогодні існує величезна проблема, адже вони зале­жали від Фонду соцстраху, який нині з різних причин збіднів і намагається вижи­ти… Тож дуже приємно, що таки є ентузіасти – люди, які сьогодні зібралися на стадіоні «Спартак» і прово­дять ці міжнародні змаган­ня, котрі ми з минулого року всіляко підтримуємо: надаємо абсолютно безко­штовно спортивну арену і приміщення для спортсме­нів, зустрічаємо їх, підба­дьорюємо. Раніше всі фізкультурно-спортивні то­вариства були під патрона­том ФПУ, однак потім вони висловили бажання стати комерційними. Із часом вони почали відчувати труднощі і хочуть поверну­тися під крило профспілок. Ми підемо їм назустріч і бу­демо укладати з ними уго­ди, бо не можемо допустити загибелі спорту та народної любові до нього і фізичної культури. Хочу наголосити, що близько 89% олімпійців, які нині здобувають пере­моги на міжнародній арені, – це вихованці наших спор­тивних товариств».

А от про дещо незвичний для України вид спорту ми дізналися від директора Фонду розвитку дитячо-юнацького регбі в Україні Леоніда Дейнеко: «Протягом кількох років ми займає­мось популяризацією регбі серед дітей, а з 2009-го прово­димо турніри послів провід­них, так званих регбійних країн – Франції, Південно-Африканської Республіки, нині ведемо переговори ще й з Великою Британією. У нашому турнірі беруть участь діти, а також студен­ти, є навіть жіночі команди. У першому подібному між­народному турнірі за пере­могу боролися близько 120 дітей, а під час нинішнього на поле вийдуть до 400 юна­ків і дівчат».

Як з’ясувалося під час спілкування з відомими у світі регбі спортсменами й тренерами, найперспектив­нішими для розвитку цього виду спорту в нашій країні є, як не дивно, дівчата! Чому саме на тендітні плечі юнок лягла така відповідаль­ність, нам розповів Євген Клюзко: «Наші дівчата гене­тично сильніші за францу­женок, італійок – стоять на рівні з німкенями. Тому ми робимо акцент на підготов­ку жіночої збірної команди України, яка братиме участь у відбіркових змаганнях і боротиметься за право зма­гатися на Олімпійських іграх у 2016 році, що відбу­дуться в Ріо-де-Жанейро. Для цього на теренах нашої країни було створено кілька жіночих команд, зокрема активно розвиваються ко­манди зі Львова, Кривого Рогу, Одеси, Хмельницько­го. І, звичайно, не відстає Київ, де, до речі, створено чотири команди».

Що ж стосується нашої ще зовсім юної профспілко­вої команди «Спартак» (їй усього рік), то до її складу ввійшли кращі дівчата дитя­чих спортивних шкіл, комп­лексних спортивних шкіл олімпійського резерву, а та­кож дівчата, які в минулому займалися іншими видами спорту, приміром, гандбо­лом. За рік ця команда всти­гла не лише відіграти два тури чемпіонату України, а й щонайкраще зарекоменду­вати себе. Підтвердженням цьому є те, що трьох пред­ставниць профспілкової команди запрошено на збо­ри до збірної України!

– Ми намагаємося відро­дити колишню славу проф­спілкових змагань і хотіли б відтворити їх у Всеукраїн­ських профспілкових зма­ганнях молоді, які б уві­йшли в ранг системи про­фільного міністерства і дали змогу спортсменам отримати розряди, очки тощо, – наголосив Євген Клюзко. – Тобто це мають бути повноправні змагання профспілкових команд, що започаткують новий етап розвитку спорту в цілому.

Переможцями 2-го між­народного юнацького турні­ру «Кубок посла Південно-Африканської Республіки в Україні з регбі» у різних ві­кових категоріях стали такі команди: «ДЮСШ» (м. Ір­пінь Київської обл.); збірна Московської обл. (Росія); «Море» (м. Феодосія); «Фе­нікс» (м. Київ). Профспілко­ва команда КС «ДЮСШОР–Спартак» (м. Київ) посіла почесне 2-ге місце серед жі­ночих команд.

У цьому році планується провести ще один спортив­ний захід під патронатом профспілок – 3-й міжнарод­ний турнір «Кубок посла Франції в Україні з регбі».

Найменші учасники турніру біля головної нагороди


Низка запеклих ігор пройшла протягом двох днів на стадіоні «Спартак»

У ході гри дівчата активно боролися за переможні місця

Юрій Кулик під час офіційного відкриття 2-го міжнародного турніру з регбі

Фото Кирила ЛАТИШЕВА

02.06.2011
 
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання