« на головну 24.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





ФПУ пропонує рецепти боротьби з безробіттям

  У зв’язку з посилен­ням тенденції зрос­тання безробіття, за­гострення проблеми зайнятості в Україні ми попросили заступника Голови ФПУ, першого заступника голови СПО об’єднання проф­спілок Сергія Кон­дрюка розповісти про шляхи вирішення цієї проблеми.

  – Країна переживає глибоку кризу. Як це позначи­лося на безробітті?

– Ринок праці в Україні переживає, мабуть, найбільш складну ситуацію за роки незалежності. Це пов’язано з тим, що збіглись у часі три серйозні фактори. Через ускладнення відносин з Росією, подіями на сході краї­ни ми маємо колосальне падіння виробництва. А від­так маємо зменшення кількості зайнятих. Інша про­блема – замороження Урядом рівня заробітної плати. Якщо до цих двох додати третю проблему – ціновий пресинг – отримуємо ситуацію, коли людина, яка не може нормально заробити (або взагалі немає можли­вості заробити), вимушена платити збільшені поточні життєво необхідні видатки. Це надзвичайно усклад­нює ситуацію на ринку праці. Перша ластівка, яка свідчить про складність проблеми, – скорочення за­йнятих осіб на 700 тисяч.

– А де зараз ситуація з безробіттям найгірша?

– За офіційною статистикою, рівень безробіття є най­більшим у Житомирській та Тернопільській областях. Але сам рівень безробіття не є визначальною озна­кою того, що відбувається на ринку праці. Якщо по­рівняти декілька показників, скажімо рівень безро­біття та кількість вакансій, тут виявляються дуже три­вожні цифри. Нині в Україні на одну вакансію наван­таження у дев’ять безробітних. Тобто з дев’яти тільки один може мати надію працевлаштуватися. У низці областей ситуація ще гірша. Наприклад, у Черкаській області на одну вакансію – 26 безробітних, в Львів­ській та Івано-Франківській – відповідно 30 і 40 осіб. І це ще не пік безробіття. Очікується, що в кінці зими буде надзвичайно складна ситуація, що триватиме до осені наступного року.

– Що ж робити в такій ситуації?

– На жаль, заспокійлива офіційна статистика на ринку праці дещо «приморозила» наших політиків, і замість того, щоб почати будувати бар’єри на шляху зростан­ня рівня безробіття, формувати нові підходи до вирі­шення цієї актуальної проблеми, лунають такі пропо­зиції, як скорочення чисельності працівників, вилу­чення у Фонду страхування на випадок безробіття коштів на інші справи… Тому Федерація профспілок жорстко домагається проведення чесної діагностики українського ринку праці; негайного прийняття Дер­жавної урядової програми щодо захисту робочих місць; створення міжвідомчої робочої комісії, яка на місцях має вивчати ситуацію з безробіттям і шукати шляхи її покращення.

Більш того, я, як голова Фонду соціального страху­вання на випадок безробіття, можу повідомити, що ми готуємо серйозний механізм захисту людей, які змушені будуть реєструватися в службі зайнятості. Закликаю всіх, хто втратив роботу, не гаяти часу і звернутися до служби зайнятості. Ви отримаєте мож­ливість підвищити свою кваліфікацію, будете мати право на допомогу по безробіттю та житлову субси­дію. Це дозволить скоротити ваші видатки в умовах тотального цінового і тарифного пресингу.

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР ФПУ

 

27.07.2014



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів








 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання