« на головну 25.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Пріоритет – захист прав та інтересів людини праці

Актуальні питання соціально-економічного захисту працівників в умовах кризи та підвищення тарифів і цін обговорили 1 липня під час робочої зустрічі Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий і заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк із керівником Місії Міжнародного ва­лютного фонду Ніколаєм Георгієвим, повідомляє Інформаційно-аналітичний центр ФПУ.

«Сьогодні більшість укра­їнців турбують такі запи­тання: чому швидко зроста­ють ціни, чому «замороже­ні» зарплати, як вижити в сучасних складних соціаль­но-економічних умовах? – зазначив Голова ФПУ Гри­горій Осовий. – Ми вже про­ходили подібний етап у 2009 році. Але цей рік наба­гато складніший. Тоді була світова фінансово-еконо­мічна криза. Але, маючи досить добрий запас міц­ності, тоді суспільство пе­режило кризу не так драма­тично, як зараз. Справа в тому, що у 2010–2012 роках не було такого високого підвищення цін і тарифів. На сьогодні ми маємо най­нижчий рівень зарплати в Європі. Нас уже обігнали країни СНД. За останні сім років ми в цьому напрямі так і не просунулись. Ці пи­тання турбують Федерацію профспілок України».

Профспілковий лідер під­креслив, що ФПУ підтри­мує євроінтеграцію Украї­ни, проведення реформ в економічній та соціальній сферах з тим, щоб напрацю­вати систему соціальних гарантій, які є в Європі, і досягти соціально справед­ливого розподілу результа­тів праці в суспільстві. «Без досягнення прозорості в стосунках між державою і бізнесом завжди буде на­пруга, – сказав Голова ФПУ. – На запитання: «Чи потріб­ні реформи?» ми відповіда­ємо: «Так». Але, на жаль, за 23 роки ми в цьому напрямі не просунулись уперед. Вважаємо, що для МВФ та­кож важливо, чи зможуть 10 млн працюючих україн­ців прогодувати 35 млн тих, хто не працює, та ще й за­безпечити повернення кре­дитних коштів. А для цього потрібна потужна економі­ка і підвищення рівня за­йнятості, зокрема серед мо­лоді».

Заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк зазначив, що в українському суспіль­стві дуже стурбовано, але з розумінням поставились до зниження споживчої спро­можності працівників в умовах зовнішньої і вну­трішньої агресії. Водночас із великим обуренням сприйнято наміри продо­вження такої політики в 2015 році. Зокрема, «заморо­ження» зарплат, підвищен­ня цін і тарифів на кому­нальні послуги, скорочення працівників бюджетних установ спонукало членів Ради ФПУ поставити питан­ня про проведення масових протестів біля Місії МВФ, вступити до колективного трудового спору з Урядом і т. ін. Якщо політика в 2015 році залишиться такою ж щодо мінімізації доходів трудящих при збільшенні податкового тиску, подаль­шого підвищення цін і та­рифів на послуги ЖКГ, то таким часом «Ч» буде мо­мент подання Урядом про­екту держбюджету на на­ступний рік. «Якщо така по­літика триватиме й надалі, то соціальний Майдан буде невідворотним, – підкрес­лив Сергій Кондрюк. – Але ми сподіваємось, що у МВФ з розумінням поставляться до внутрішніх і зовнішніх чинників, що тиснуть на економіку країни, і не бу­дуть застосовувати жорсткі методи економії».

На думку Ніколая Георгіє­ва, попри складний еконо­мічний стан в Україні по­трібно закладати підвали­ни для швидкого економіч­ного зростання. На основі динамічного розвитку вну­трішнього ринку, боротьби з корупцією, високого рівня соціальної енергії, яка б спрямовувалась не на про­тести, а на активну діяль­ність для розбудови Україн­ської держави. Уряд Украї­ни протягом 4–5 років має здійснити макроекономіч­не коригування валютного курсу, знизити дефіцит бю­джету, підвищити ціни і та­рифи на послуги ЖКГ до економічно обґрунтованого рівня. І водночас необхідно вживати заходів із соціаль­ного захисту малозабезпе­чених верств населення. «Успіх реформ залежить від наявності плану щодо виходу країни з кризи. Зна­чна роль в його реалізації належить профспілкам», – наголосив глава Місії.

Із свого боку Григорій Осо­вий зазначив, що, безпере­чно, фінансові інститути цілком законно можуть ста­вити умови щодо повернен­ня наданих кредитів, але іс­нують певні вимоги до кре­дитної позики, що не відпо­відають українським реалі­ям. «Це фактично диктат четвертої сторони трьом ін­шим – Уряду, роботодавцям і профспілкам. Для всебіч­ної та об’єктивної оцінки було б непогано врахувати думку МОП – організації, яка є гарантом соціальної стабільності у світі», – вніс пропозицію профспілковий лідер.

Сторони прийняли рішення проводити регулярні що­квартальні зустрічі для об­міну інформацією.

04.07.2014



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів








 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання