« на головну 29.03.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1246)
07
Березень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Григорій ОСОВИЙ: «Кошти застрахованих осіб є виключно цільовими внесками на потреби, що чітко прописані в законодавстві»

Відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 2014 рік уста­новлюється жорстка економія бюджетних коштів, що передбачає зменшення ви­датків державного бюджету на фінансування низки бюджетних програм, у тому числі в соціальній сфері, повідомляє Інформаційно-аналітичний центр ФПУ.

У статті 26 Закону України «Про зайнятість населен­ня» для роботодавців, які надавали перше робоче місце за отриманою профе­сією тим молодим фахівцям, що здобули професійно-технічну або вищу освіту та були направлені для працевлаштування держав­ною службою зайнятості, гаранту­ється пільга із сплати єдиного вне­ску на загальнообов’язкове соці­альне страхування. У Законі Укра­їни «Про Державний бюджет Укра­їни на 2014 рік» на такі цілі перед­бачено 22,2 млн грн. Крім того, статтею 31 ЗУ «Про зайнятість на­селення» також передбачено, що у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду соцстраху на випадок без­робіття.

З метою економії бюджетних коштів та недопущення звуження прав безробітних громадян, у тому числі молоді, на засіданні Уряду, в якому взяв участь в. о. Голови ФПУ, перший заступник голови СПО Григорій Осовий, було розглянуто законопроект про зміни до Закону України «Про зайнятість населення». Оскільки цей документ безпосередньо сто­сується соціально-економічної сфери, він попередньо розглядав­ся і профспілками.

Григорій Осовий пояснив суть змін, що передбачаються урядо­вим законопроектом:

– виплачувати роботодавцю компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне со­ціальне страхування у разі пра­цевлаштування ним молодих фа­хівців виключно за рахунок ко­штів Фонду соціального страху­вання на випадок безробіття;

– скасувати принцип рівної пропорційності фінансування громадських робіт за кошти міс­цевих бюджетів і Фонду соцстра­ху на випадок безробіття.

«Варто зазначити, що сьогодні більше 40% молодих спеціалістів відразу після навчання не можуть отримати роботу, – прокоменту­вав законопроект Григорій Осо­вий. Тому держава свого часу піш­ла на такий крок, щоб увести піль­гу для стимулювання роботодав­ців працевлаштовувати молодь. Тепер весь обсяг компенсацій має сплачувати Фонд. Звичайно, ми за те, щоб і державний бюджет брав на себе частину компенсації. Про­те його нинішній стан добре відо­мий – суцільний дефіцит. Тому до­сягнуто компромісу, що наванта­ження на Фонд та компенсації вве­дено тимчасово – до 1 січня 2015 року. Для нас, як профспілок, що мають своїх представників у прав­ліннях соціальних фондів, важли­во було знати, чи достатньо у бю­джеті Фонду соціального страху­вання з тимчасової втрати працездатності коштів на зазначені цілі. На це запитання ми отримали ствердну відповідь під час урядо­вого засідання».

З приводу скасування принци­пу рівної пропорційності фінансу­вання громадських робіт проф­спілки висловили своє застере­ження стосовно того, що кошти фондів соціального страхування можуть використовуватись лише на організацію громадських робіт, а не на оплату за їх виконання. «Це принципово, – зазначив Григо­рій Осовий, – тому що кошти за­страхованих осіб є виключно ці­льовими внесками на потреби, що чітко прописані у законодавстві».

Крім того, слід передбачити в законопроекті обов’язковість пла­нування коштів на зазначені по­треби в бюджетах місцевого само­врядування. Інакше знову всі ви­трати нестиме Фонд, у той час як антикризовим законом соціаль­ний внесок до нього скорочено вдвічі, і це при зростанні рівня безробіття.

13.04.2014



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

24.12.2023 14:26

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів








 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання