« на головну 16.12.2019
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1030)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
Шість переваг платіжної картки «Профспілковий квиток»

Шість переваг платіжної картки «Профспілковий квиток»


РУБРИКИ


Передплата

Статті Суспільство

Щастя працювати для людей

Щастя працювати для людей

  Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світо­вій війні, що відзначається в Україні 9 травня, за ініціати­вою профкому первинної профспілкової організації апа­рату ФПУ у столичному Будинку профспілок відбулась зустріч з ветеранами війни, праці та профспілкового руху.

У відновленій будівлі на майдані Незалежності, 2, почесних гостей сер­дечно привітали Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступни­ки Голови ФПУ Євген Драп’ятий та Олександр Шубін, голова ППО апара­ту ФПУ Марія Гриценко.

Відбулась зворушлива розмова про сучасне та майбутнє профспілок у часи масштабних трансформацій, що відбуваються в Україні в усіх сфе­рах життя. Саме в такі часи немож­ливо переоцінити досвід, набутий по­коліннями тих, хто воював, відбудо­вував країну в повоєнні роки, хто ли­шався відданим профспілкам протя­гом довгих років праці і боротьби за інтереси трудової людини.

З великою пошаною згадали тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня. Подякували нині живучим, адже не­змінною цінністю для спілчан зали­шається зв’язок поколінь, а праця для людей завжди надихає на нові звершення.

Серед присутніх на зустрічі з ду­шевними промовами виступили ко­лишній секретар Укрпрофради Ми­хайло Антонович Запольський, ко­лишній голова Профспілки освітян Леонід Семенович Сачков, автори гім­ну Федерації професійних спілок України Григорій Климович Заброда та Євген Анатолійович Доненко, учас­ник Другої світової війни Лідія Ми­хайлівна Гараніна, колишні технічні інспектори праці Микола Андрійович Миленький і В’ячеслав Миколайович Петров, інші найповажніші люди, які багато років своєї трудової біографії присвятили роботі в профспілках, тому їхня думка про сьогодення є дуже важливою. Усі вони побажали нинішній команді ФПУ міцного здоров’я, не схиляти голову перед труднощами, натомість мати власне бачення та ідеологію профспілкового руху, йти своїм шляхом.

«Нехай у вашому рідному домі вас завжди супроводжують удача та перемоги», – сказали представники славетного покоління спілчан і ви­словили вдячність керівництву, всім співробітникам ФПУ за тепле і по­важне до них ставлення.

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

 


«Захисники працюючого люду»

7 травня на Волині відбулася пре­зентація книги «Захисники працюю­чого люду: профспілки у Волинсько­му воєводстві в 1921–1939 роках».


У час інформаційних комунікацій вихід в люди великої книги на 600 сторінок – це вже неабияке диво. Ще більш не­звичним є те, що ця монографія при­свячена історії профспілок на захід­них теренах у міжвоєнний період 1921–1939 років.

По-перше, книга захоплює фактами, що були досі невідомими навіть тим, хто вважає себе фахо­вим профспілковим працівником. По - друге, спосо­бом викладу, що десь посередині між науковим ака­демізмом та майже репортерським стилем.

Двоє науковців із Східноєвропейського універси­тету – професор Микола Кучерепа і кандидат істо­ричних наук Станіслав Щеблюк протягом багатьох років працювали над дослідженням теми «Проф­спілки у Волинському воєводстві у 1921–1939 роках».

Величезна дослідницька робота у польських та українських архівах розкриває процес зародження робітничого руху на Волині, декларовані ним цін­ності, успіхи і невдачі, послідовність і характер лі­дерів профспілок у захисті найманих працівників.

У додатках містяться списки тогочасних проф­спілок, їх чисельність, динаміка розвитку, копії звітів про діяльність профспілок.

Словом, для людей, які перебувають усередині сучасного профспілкового руху, – це клондайк до­свіду, адже майже все, що прописано в сучасних за­конах «Про профспілки, їх права та гарантії діяль­ності», «Про колективні договори і угоди», «Про ко­лективні трудові конфлікти», тією чи іншою мірою задекларовано в документах того часу.

Книга є чудовою наочністю всім, хто викладає в системі профспілкової освіти. Цікаві докумен­ти, ілюстрації, фото, копії плакатів – це історія бо­ротьби організації найманих працівників Волині за трудові та соціальні права.

ГАЛИНА ДАНИЛЕНКО,

ДИРЕКТОР НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФСПІЛОК ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

21.05.2019ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

15.11.2019 21:42

15.11.2019 21:41

15.11.2019 21:38

31.10.2019 20:26

31.10.2019 20:25

31.10.2019 20:24

31.10.2019 18:40

18.10.2019 15:09

18.10.2019 15:08

18.10.2019 15:07

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання