« на головну 04.07.2022
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1163)
24
Червень
 
Інтерв’ю
 
БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ

БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ


РУБРИКИ


Передплата

Статті Що відбувається?

Створено загальнонаціональний страйковий комітет «Заради майбутнього!»

Створено загальнонаціональний страйковий комітет «Заради майбутнього!»

14 листопада в прес- центрі інформаційного агентства «Інтерфакс- Україна» відбулася прес-конференція на тему «Про створення загальнонаціонального страйкового комітету «Заради майбутнього!». Профспілки, самозай­няті та фермери впер­ше в історії незалежної України оголосили про створення спільного за­гальнонаціонального страйкового комітету.

У заході взяли участь заступник Голови Федерації профспі­лок України Воло­димир Саєнко, го­лова Федерації профспілок Лу­ганської області Валерій Чер­ниш, голова Київської міської ор­ганізації профспілки працівни­ків освіти і науки Олександр Яцунь, правозахисник, директор Інституту профспілкового розви­тку Михайло Чаплига, голова ВГО «Союз захисту підприємців» Сергій Доротич, голова громад­ської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков, а та­кож президент Асоціації ферме­рів та приватних землевласників України Микола Стрижак.

Вперше в Україні створюється страйковий комітет на загально­національному рівні. Оголошено про початок підготовки до спіль­ного всеукраїнського страйку у зв’язку з дискримінацією прав працівників та задекларованою владою лібералізацією трудових відносин, одержавленням систе­ми соціального страхування, зни­щенням спрощеної системи опо­даткування, обліку та звітності, тотальною фіскалізацією та тис­ком на ФОП, відкриттям ринку землі без рішення всеукраїнсько­го референдуму.

Страйковий комітет – не про­сто профспілковий, а спільний об’єднаний комітет: профспілок, самозайнятих і фермерів. Це пер­ша спроба об’єднатися, відроди­ти і наповнити здоровим сенсом слово «солідарність». І надати но­вого імпульсу словам «В єдності – наша сила». Це цивілізований спосіб підготовки до страйку. Ме­тою цього є створення умов для того, щоб мати змогу провести страйк у будь-який час, консолі­довано проводити нормальні ци­вілізовані переговори з будь- якою діючою владою. У Консти­туції записано право на страйк, а отже, воно буде реалізовано, не­зважаючи ні на що.

14 листопада, після профспіл­кової акції протесту, що проходи­ла під Верховною Радою, відбула­ся нарада керівників всеукраїн­ських профспілок та регіональ­них профоб’єднань, на якій було підтримано створення загально­національного страйкового комі­тету «Заради майбутнього!» та ви­значено подальші дії.

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

 

Вільні творити майбутнє 21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається одне із знакових свят – День Гідності та Свободи, офіційно започаткований у 2014 році на честь двох революцій: Помаранчевої рево­люції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років.

Д ень Гідності та Свободи символізує утвердження в Україні ідеалів свободи і де­мократії, збереження та до­несення до сучасного і май­бутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Як відомо, 21 листопада 2013 року розпо­чались перші протести української громад­ськості у відповідь на рішення Кабінету Мі­ністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціа­цію між Україною та Європейським Союзом.

У ці дні ми вшановуємо громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних ціннос­тей, прав і свобод людини і громадянина, на­ціональних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З перших днів мирного протесту Федера­ція профспілок України опинилася в центрі буремних подій. Столичний Будинок проф­спілок став дахом над головою для мітингу­вальників. Тут було налагоджено відпочи­нок, обігрів, надання харчування учасникам протесту та медичної допомоги постражда­лим. Саме тут розташувався і Штаб націо­нального спротиву. Одночасно профспілко­ві працівники продовжували свою щоденну роботу, гарантуючи мітингувальникам сво­єю присутністю на робочих місцях захист від нападів силовиків.

Трагічні події 18–20 лютого 2014 року на майдані Незалежності призвели до втрати багатьох людських життів героїв, яких на­род назвав «Небесною сотнею». У полум’ї по­жежі було знищено Будинок Федерації профспілок України.

Образ нескореного Майдану постійно асоціювався з Будинком профспілок під час телевізійних трансляцій на провідних теле­візійних вітчизняних каналах та за кордо­ном, демонструючи велич і незламність на­ціонального духу. Профспілковий будинок, як і сам Майдан, у багатьох країнах світу перетворився не тільки на символ Революції Гідності, а й прагнення людей до свободи, демократії і кращого майбутнього.

Відновлений Будинок профспілок став справжнім символом відродження України. Нині до нього повернулися і працюють профспілкові організації, що входять до складу ФПУ. Відкрито Інформаційно-ви­ставковий центр Музею Майдану, де у ці дні проходитимуть тематичні заходи.

Доленосні події нашої новітньої історії згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європей­ській спільноті, досягнення гідного рівня життя. Відзначаючи День Гідності та Свобо­ди, ми сповнені гордістю за наших земляків, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність Укра­їни від зовнішньої агресії. Цьогоріч заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи прохо­дять під гаслом «Вільні творити майбутнє».

Федерація профспілок України закликає членські організації взяти участь в урочис­тостях та меморіальних заходах з нагоди Дня Гідності та Свободи.

Слава Україні!

Героям слава!

22.11.2019ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

25.06.2022 00:49

25.06.2022 00:48

25.06.2022 00:47

25.06.2022 00:02

10.06.2022 23:35

10.06.2022 23:34

10.06.2022 22:38

30.04.2022 14:11

30.04.2022 13:27

30.04.2022 13:15

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання