« на головну 04.07.2022
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1163)
24
Червень
 
Інтерв’ю
 
БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ

БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ


РУБРИКИ


Передплата

Статті Що відбувається?

Через економічне зростання до нових соціальних стандартів

Через економічне зростання до нових соціальних стандартів

13 березня у відновленому Бу­динку профспілок відбулася зустріч профспілкового акти­ву з кандидатом у Президенти України Юлією Тимошенко.

П ід час виборів Президента Украї­ни без перебільшення буде вирі­шуватися доля України на най­ближчі 5 років, люди очікують позитивних змін. Президія Феде­рації профспілок України не стоїть осторонь виборчого процесу і звернулася до членів проф­спілок із закликом прийти 31 березня на вибор­чі дільниці та виконати свій громадянський обов’язок. Водночас ФПУ як демократична ор­ганізація, всеукраїнські профспілки, територі­альні профоб’єднання зазначили у Зверненні, що відкриті для діалогу з кандидатами на по­саду Глави держави, які поділяють і готові вті­лювати цінності трудової людини. Першою ви­явила бажання зустрітися з профспілковим активом кандидат у Президенти України, до­свідчений політик Юлія Тимошенко.

У заході взяли участь профспілкові активіс­ти, які представляють членські організації, що об’єднує Федерація профспілок України, а це майже 5 млн спілчан.


Голова Федерації профспілок України Гри­горій Осовий зазначив, що профспілковий ак­тив не вперше зустрічається з Юлією Володи­мирівною як кандидатом на найвищу державну посаду. Багато хто з присутніх брав участь у складі профспілкових делегацій у проведених Юлією Тимошенко презентаціях «Нового курсу України» і вже з перших вуст зміг почути про ті зміни, які можуть очікувати суспільство й Українську державу з її перемогою на виборах.

Більш того, профспілковий лідер нагадав, що ще у 2015 році Федерація профспілок Украї­ни підписала Меморандум про співробітни­цтво з фракцією політичної партії «Батьківщи­на» у Верховній Раді задля врахування закон­них інтересів працівників, підприємств, орга­нізацій, установ, ветеранів праці, студентства, молоді, а також українських професійних спі­лок під час законотворчого процесу в парла­менті, вдосконалення правового регулювання соціально-трудових відносин в умовах масш­табних реформ, приведення трудового і соці­ального законодавства України у відповідність до міжнародного права.

Але з плином часу виникають нові соціаль­но-економічні проблеми, що вимагають на­гального вирішення. Під час підготовки до зу­стрічі спілчани виклали на 25 сторінках най­більш чутливі для працівників питання і пере­дали Юлії Тимошенко для опрацювання.

Зустріч проходила у форматі дискусії. Від­бувся відкритий обмін думками щодо розв’язання існуючих проблем суспільного життя та подальшого соціально-економічного розвитку держави, що дозволить кандидату на найвищу державну посаду врахувати і проф­спілкову позицію, захистити соціально-трудо­ві права громадян України.

У своєму виступі Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і на­уки України Олександр Яцунь, торкнувшись проблем освітян, зазначив, що влада вважає, що освіта – це витратна стаття бюджету: «У свою чергу, народ України, й освітяни в тому числі, вважають, що освіта – це соціальні інвестиції, це інвестиції у людський капітал, який фактич­но стане каталізатором усіх тих проривних на­прямів, про які йшлося на економічному фору­мі і які називаються «Новим курсом України».

Виступаючи перед присутніми, заступ­ник голови Профспілки трудящих металур­гійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко акцентував, що для розбудови сильної країни потрібно почи­нати з економіки, і насамперед, розвитку на­ціональної промисловості: «Тільки промис­ловість може забезпечити реальний прорив країни. І саме цей вектор є одним з пріори­тетних у програмі Юлії Тимошенко».

Кандидат на посаду Глави держави Юлія Тимошенко поділилася власним баченням у вирішенні таких важливих для всіх проблем, як економічний розвиток та ціноутворення; бю­джетна політика й оплата праці; підвищення ефективності соціального діалогу; соціальне страхування і пенсійне забезпечення, молодіж­на політика; порушення прав профспілок і чле­нів профспілок, у тому числі майнових; ство­рення безпечних робочих місць, запобігання профзахворюванням; захист прав працівників на міжнародному рівні.

Юлія Тимошенко подякувала за запрошен­ня і можливість без посередників поговорити про те, як вийти з того важкого стану, в якому опинилася Україна, і наголосила: «Новий курс України» про те, щоб Україна у глобальному світі стала конкурентом у боротьбі за людей. Молодь уже не пов’язує з нами свої надії. Не­має людей – немає країни. І якщо ми розчини­мось у глобальному просторі, наша незалеж­ність буде умовністю. «Новий курс України» про те, як зробити Україну конкурентною в сві­ті за всіма параметрами для того, щоб люди знаходили тут своє життя».

ОЛЕНА ОВЕРЧУК, «ПВ»

ФОТО ОЛЕКСІЯ КОРЕЦЬКОГО

 

Розпочато виплати субсидії готівкою

З 12 березня Ощадбанк розпочав виплати субсидій у готівковій формі тим громадянам, які не є пенсіонерами і яким субсидію було призначено до 31 грудня 2018 року.

В ідтак, за інформацією Мінсоцполітики, кожен субсидіант може отримати субсидію через систему грошових переказів «Швидка ко­пійка» у будь-якому відділенні Ощадбанку, представивши лише паспорт та ідентифікаційний код.

В Ощадбанку радять перед відвідуванням банку для зручності пройти реєстрацію на офіційному сайті oschadbank.ua або в контакт-центрі за телефоном: 0-800-210-800, що дасть змогу самостійно обрати відділення, зручний час та дату для отримання субсидії без черг.

Як «ПВ» повідомляли раніше, субсидіанти-пенсіонери розпочали отримува­ти субсидії готівкою одночасно з пенсіями, починаючи з 4 березня 2019 року.

16.03.2019ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

25.06.2022 00:49

25.06.2022 00:48

25.06.2022 00:47

25.06.2022 00:02

10.06.2022 23:35

10.06.2022 23:34

10.06.2022 22:38

30.04.2022 14:11

30.04.2022 13:27

30.04.2022 13:15

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання