« на головну 04.07.2022
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1163)
24
Червень
 
Інтерв’ю
 
БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ

БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ


РУБРИКИ


Передплата

Статті Що відбувається?

Профспілкова перемога: санаторій «Лермонтовський» залишиться одеситам

Профспілкова перемога: санаторій «Лермонтовський» залишиться одеситам

Директор санато­рію «Лермонтов­ський» Дмитро Анті­пов на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив про результати засі­дання Робочої гру­пи Верховної Ради України щодо вивчен­ня ситуації, яка ви­никла у Клінічному санаторії «Лермон­товський». На засі­данні, що відбулося 18 липня, прийнято рі­шення: оздоровни­ця повинна належати одеситам і буде пе­редана в управлін­ня місцевій громаді, профспілці та колек­тиву санаторію під контролем держави.

«Т емою засідання стали численні спроби рейдер­ського захоплення оздо­ровниці з боку Мін’юсту. Долю «Лермонтовського» обговорювали на найвищому рівні – за участю народних депутатів України, пред­ставників місцевих адміністрацій та депу­татів місцевих рад. Були присутні й пред­ставники громадських організацій, ЗМІ та відомі одесити. Це дозволило зробити про­цес максимально чесним і відкритим. У ре­зультаті обговорення практично одного­лосно було прийнято рішення про скасу­вання скандального розпорядження Кабмі­ну про передачу санаторію у власність Мін’юсту. Всі учасники засідання, неза­лежно від політичних поглядів, були єди­ними в прагненні врятувати «Лермонтов­ський» і зберегти наш унікальний санато­рій», – зазначає Дмитро Антіпов.

Присутні на засіданні представники Мін’юсту погодилися підкоритися букві закону. Тепер рішення Робочої групи пови­нен затвердити Кабінет Міністрів України. Лише тоді профіль і статус санаторію за­лишаться колишніми, а його територія – недоторканою.

Володимир Саєнко, голова правління Фонду соціального страхування України, заступник Голови Федерації профспілок України:

«Десятки об’єктів нерухомості, готелів, ту­ристичних баз, санаторіїв, дитячо-юнаць­ких шкіл та іншого профспілкового май­на, побудованого коштом трудівників і для трудівників – ласий шматок, на який по­стійно зазіхають ті чи інші чиновники та ве­ликий бізнес. Прикро визнавати, але рей­дерству майна Федерації профспілок, Укрпрофоздоровниці та Укрпрофтуру зде­більшого потурають у найвищих владних кабінетах. Зокрема, Кабмін ухвалив цілу низку рішень, якими намагається власність 6,5 млн профспілчан передати тим чи ін­шим міністерствам, місцевому самовряду­ванню, Фонду держмайна тощо.

Нехтуючи законом та Конституцією, правом на приватну власність, мільйони людей позбавляють права та можливості оздоровлення, відпочинку та ро­боти на підприємствах, що їх «віджимає», вибачте за грубе, але правильне, слово, держава.

Навряд чи для когось секрет, що незабаром після за­хоплення профспілкової власності варто очікувати при­ватизації чи продажу об’єктів зацікавленим бізнесам. Не дивно, адже це спокусливі для багатьох ділянки та забу­дови на узбережжях морів, в рекреаційних зонах та цен­тральних районах обласних центрів, які не лише забез­печують відпочинок і оздоровлення десятків тисяч проф­спілчан щороку, а й приносять стабільний прибуток, не кажучи вже про вартість самої землі та нерухомості.

Перемога в боротьбі за одеський санаторій «Лермон­товський» має стати прецедентом у відстоюванні проф­спілкового майна по всій країні. Чотири роки тривало протистояння Укрпрофоздоровниці незаконним рішен­ням Кабміну та Мін’юсту, який намагався загарбати один із найцінніших чорноморських об’єктів. Під тис­ком профспілок, громадськості та небайдужих політи­ків його вдалося нарешті вирвати з лап загарбників.

Сьогодні залишається відкритим питання відчу­ження будинків профспілок на Закарпатті, Полтавщи­ні, в Одеській, Чернівецькій, Івано - Франківській облас­тях. У Полтаві, Чернігові, Хмельницькому готуються відібрати навчально - методичні центри.

Я закликаю всіх небайдужих профспілчан та чле­нів їхніх сімей підтримати ФПУ в боротьбі проти дер­жавного рейдерства».

 

 

05.08.2018ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

25.06.2022 00:49

25.06.2022 00:48

25.06.2022 00:47

25.06.2022 00:02

10.06.2022 23:35

10.06.2022 23:34

10.06.2022 22:38

30.04.2022 14:11

30.04.2022 13:27

30.04.2022 13:15

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання