« на головну 04.07.2022
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1163)
24
Червень
 
Інтерв’ю
 
БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ

БЕЗПЕКА ПРАЦІ СТАЛА ЗАСАДНИЧИМ ПРИНЦИПОМ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ


РУБРИКИ


Передплата

Статті Тема номера
Тема номера
  Як пережити пандемію?
Як пережити пандемію? «Сьогодні запропоновані Урядом зміни до Держбюджету країни на 2020 рік не підтримано Верховною Радою. Є до нього чимало зауважень і у профспі­лок. Однак навіть за нинішніх умов лише другого етапу розгортання панде­мії секвестр видатків і погіршення соціально економічної ситуації говорить про неминучу кризу: падіння ВВП на 3,9 % замість зростання на 3,7%, зрос­тання інфляції і рівня безробіття, зменшення середньомісячної зарплати з 12,5 тис. грн до 11,0 тис. і падіння реальної зарплати з урахуванням індексу цін на 0,3%», – зазначив у своєму блозі Голова ФПУ Григорій ОСОВИЙ.
 
Тема номера
  Коронавірус дістався України
Коронавірус дістався України Глобальним викликом для всього людства стало стрім­ке поширення коронавірусної інфекції у світі. Перший випадок хвороби COVID-19 був зафіксований у Китаї у грудні минулого року. 55-річний чоловік у провінції Хубей, можливо, був першим, хто заразився цим віру­сом. А вже за 3 місяці ВООЗ охарактеризувала спалах COVID-19 у світі як пандемію. 13 березня генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус наголосив, що саме Європа стала епіцентром пандемії COVID-19: тут реєструють більше випадків і смертей, ніж у решті світу, за винятком Китаю. Наразі щоденно реєструють більше випадків, ніж у Китаї в розпал епідемії.
 
Тема номера
  Малокомплектні школи з кількістю 30-50 учнів збережено!
Малокомплектні школи з кількістю 30-50 учнів збережено! Завдяки діям Профспілки працівників осві­ти і науки України вдалося не допустити при­йняття норми про заборону здійснювати за рахунок освітньої субвенції фінансування за­кладів загальної середньої освіти (крім по­чаткових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти та закладів загальної серед­ньої освіти у населених пунктах, розташова­них на лінії зіткнення), кількість учнів у яких становить менше 30 осіб – з 1 вересня 2020 року, менше 40 осіб – з 1 вересня 2021 року, менше 50 осіб – з 1 вересня 2022 року, що пе­редбачалося пунктом 2 проєкту постанови Кабінету Міністрів України.
 
Тема номера
  В Україні перебуває Місія глобальних профспілок
В Україні перебуває Місія глобальних профспілок 25 лютого до сто­лиці прибула Місія глобальних проф­спілок на чолі з генеральним се­кретарем Європей­ської конфедерації профспілок Лукою Вісентіні.
 
Тема номера
  Профспілки проти антисоціальних законопроєктів
Профспілки проти антисоціальних законопроєктів 5 лютого у м. Киє­ві біля будівлі Ко­мітету Верховної Ради України з пи­тань соціальної політики та захис­ту прав ветеранів відбувся чисель­ний профспілко­вий пікет проти антисоціальних законопроєктів.
 
Тема номера
  Проєкт Закону «Про працю» суттєво послаблює позиції працівників, а профспілки позбавляє можливостей їх захищати
Проєкт Закону «Про працю» суттєво послаблює позиції працівників, а профспілки позбавляє можливостей їх захищати Спільним представницьким органом репрезентатив­них всеукраїнських об’єднань профспілок на націо­нальному рівні на засіданні 28 грудня 2019 року розгля­нуто проєкт Закону України «Про працю» та прийнято рішення не підтримувати його як такий, що порушує основоположні статті Конституції, а також міжнародні акти, ратифіковані Україною.
 
Тема номера
  Рішуче «ні» – демонтажу соціальної правової держави
Рішуче «ні» – демонтажу соціальної правової держави 17 грудня понад 4,5 тис. профспілкових активістів Федерації профспілок України зібралися у центрі столиці задля солідарної підтримки Профспіл­ки працівників агропромислового комплексу України, яка прийняла рішен­ня про участь у широкомасштабній акції протесту аграріїв «Ні – безвідпові­дальному продажу землі!». Спілчани також висловили підтримку законопроєктам Трудового кодексу Укра­їни № 2410 та № 2410-1, вимогам щодо недопущення тотальної приватизації дер­жавних підприємств із знищенням робочих місць, а також проти руйнації існую­чої системи соціального захисту, за збереження соціальних стандартів.
 
Тема номера
  «Ні» – наступу на права людини праці!
«Ні» – наступу на права людини праці! 14 листопада біля Верховної Ради України відбулась акція протес­ту, в якій взяли участь активісти всеукраїнських профспілок та те­риторіальних профоб’єднань, представники трудових колекти­вів. Спілчани провели мітинг на площі Конституції перед будівлею Парламенту з вимогами до проекту Держбюджету–2020 та на під­тримку профспілкового проекту Трудового кодексу.
 
Тема номера
  Профспілки підготували проект народної Трудової конституції
Профспілки підготували проект народної Трудової конституції 4 листопада відбулося засідання Спільного представницького органу профспілок, на якому члени СПО проаналізували хід виконання рішень попереднього зібрання від 23 жовтня. Зокрема, щодо дій всеукраїнських профспілок та репрезентативних профспіл­кових об’єднань, спрямованих на підтримку в суспільстві та народними депутатами у Верховній Раді проекту народного Трудового кодексу України, підготовленого робочою групою з представників СПО об’єднань профспілок.
 
Тема номера
  Профспілки проти звуження законних прав освітян
Профспілки проти звуження законних прав освітян 29 жовтня біля Верховної Ради України відбулася масова акція протес- ту проти звуження прав та гарантій освітян, яку організувала Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України.
 

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

25.06.2022 00:49

25.06.2022 00:48

25.06.2022 00:47

25.06.2022 00:02

10.06.2022 23:35

10.06.2022 23:34

10.06.2022 22:38

30.04.2022 14:11

30.04.2022 13:27

30.04.2022 13:15

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання