« на головну 24.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1254)
04
Липень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата

Статті Спецвипуск

УЧАСТЬ ПРОФСПІЛОК У ВІДРОДЖЕННІ ПРОМИСЛОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

УЧАСТЬ ПРОФСПІЛОК У ВІДРОДЖЕННІ ПРОМИСЛОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Віталій ДУБІЛЬ,

голова Дніпропетровського обласного

об’єднання профспілок:

 

На мій погляд, дуже важливо те, що в проєкті Стратегії Федерації профспілок України  на 2021-2026 рр., який виноситься на розгляд VIII з’їзду ФПУ, значне місце відводиться саме участі профспілок у відродженні промислового потенціалу, всієї економіки, і, на базі цього,звичайно, забезпеченню зайнятості з гідними умовами та оплатою праці (це, зокрема, й   головна умова зменшення трудової міграції).

 

Так історично склалося, що Дніпропетровщина є одним з головних локомотивів економіки країни. Велика концентрація промислового виробництва в регіоні обумовила діяльність   потужних галузевих профспілок – металургів і гірників, вугільників, машино- та ракетобудівників, хіміків, енергетиків, харчовиків та ін. Тому, мабуть, зрозуміло, чому президія, Рада Обласного об’єднання профспілок постійно приділяють підвищену увагу  ситуації у промисловості, бо її ритмічна робота завжди забезпечувала стабільний розвиток   Придніпров”я  та гідний рівень життя трудящих, наповнення бюджетів і фондів, діяльність закладів освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери.

 

Але працювати зараз, в умовах кризових явищ та пандемії, доводиться у вкрай складних умовах: продовжується падіння виробництва, скорочення зайнятості, нарощування зарплатних боргів на економічно активних підприємствах (зокрема, через кризу платежів). Для  вирішення цих питань ми, серед іншого, практикуємо проведення нарад з облпрофорганізаціями та представниками промислових підприємств з метою вирішення їхніх проблем як в області, так і на національному рівні; винесення гострих   питань на розгляд обласної тристоронньої соціально-економічної ради; звернення до органів центральної влади та народних депутатів України від нашої області. І окремі питання вдається вирішувати.

 

Чільне місце ця тематика знайшла й у Територіальній угоді з владою та роботодавцями.   Так, тільки минулого року за нашої ініціативи на рівні області розглядалися питання щодо підтримки вітчизняного товаровиробника, фінансової підтримки підприємств житлово-комунального комплексу у період підготовки до опалювального сезону, погашення зарплатних боргів та ін. Останнім часом для поліпшення ситуації   на ринку праці та забезпечення підприємств кваліфікованими кадрами активно взаємодіємо з Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини, обласним Центром зайнятості та Торгово-промисловою палатою, зокрема, в рамках україно-німецького проєкту з цих питань. Чимало актуальних напрямів плануємо включити й до проєкту нової Територіальної угоди, над якою зараз співпрацюємо  з нашими соціальними партнерами.

Наразі багато сподівань покладаємо на налагодження в Україні цивілізованого конструктивного діалогу між владою, роботодавцями та СПО профспілок, зокрема, підвищення дієвості Національної соціально-економічної ради, що дозволить вирішувати існуючі проблеми та буде сприяти зменшенню соціальної напруги в суспільстві.

21.03.2021ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання